Anamorfistlik kunst

Läinud nädalal loodi koolis erinevaid interaktiivseid kunstitaieseid, mille jälgimiseks tuleb liikuda kindlasse punkti. Tegemist on nn anamorfistlike piltidega. Antud töid tuleb jälgida u 162 cm kõrguselt maapinnast ristiga tähistatud kohalt.

Taiesed on loonud 10.a ja 10.c klassi õpilased. Õpilasi juhendas kunstiõpetaja Erik Joasaare.

Anamorfism (kreeka keeles muutma) on perspektiivi erivorm, mis avaldub ainult kindlast kohast teost vaadates.Vastupidisel juhul tekib mõistatuslik olukord, sest pilt või motiiv võib olla moondunud. Kuna anamorfistlikku loomingut on õiges perspektiivis võimalik vaadata üksi või väga väikese rühmaga, loob töö intiimse ja isikliku õhkkonna vaataja ja kunstiteose vahel.

Kunstiprojekti tegemisel saadi inspiratsiooni tänapäeva kuulsatelt kunstnikelt, nagu Felice Varini ja Georges Rousse. Tuntum neist on Felice Varini (sünd 1952), Šveitsi päritolu kunstnik, keda on tunnustatud mitmete auhindadega. Ta on tuntust kogunud peamiselt geomeetriliste motiividega, mida ta maalib/kleebib arhitektuursetele ja linnaruumi objektidele (nt siseruumid, hooned, seinad ja tänavad), kasutades selleks projektsiooni-šabloon tehnikat. Tema teoseid iseloomustavad ühe-punkti perspektiivis tehtud lihtsad geomeetrilised kujundid, mida on võimalik vaadelda ainult kindlast punktist, mujalt on nähtavad vaid abstraktsed motiivid.

Anamorfistlik kunst Anamorfistlik kunst