Kodanikupäeval Riigikogus

Kodanikupäevale pühendatud paneeldiskussioon Riigikogus

10.a ja 12.b õpilased osalesid Riigikogus kodanikupäevale pühendatud paneeldiskussioonil.

28. novembril toimus Riigikogu konverentsisaalis seminar-arutelu, kus koolinoortega vestlesid Eiki Nestor (Riigikogu esimees), Marko Mihkelson (Riigikogu väliskomisjoni esimees), Igor Gräzin (Reformierakonna staarpoliitik), Sirje Endre jt.

Noored avaldasid aktiivselt oma mõtteid Eesti tulevikuarengute kohta ning jagasid poliitikutele konstruktiivset kriitikat ning häid ideid.

Populismi ekspert ja suhtekorraldusekspert Ivo Rull analüüsis poliitikute tühikõnelisust Donald Trumpi valimiskampaania näidete põhjal. Eesti Välispoliitika Instituudi vanemuurija Aap Neljas andis ülevaate, kuidas jõujooned maailmas võivad lähiajal muutuda.

Kuna tegus päev kestis kella neljani, siis pakuti õpilastele ka lõunat. Lõunalauaski jätkati vestlusi, mis konverentsisaalis alguse olid saanud. Kogenud poliitikud olid lausa vapustatud, kui informeeritud, laia silmaringiga ning sõnaosavad on meie õpilased.

Õpilasi innustasid osalema õpetajad Ulla Herkel ja Anu Kušvid, kes samuti oma visioone laiale kuulajaskonnale esitasid.

Kodanikupäev Riigikogus