Betti Alverile pühendatud luulepäevad

Luulepäevade laureaat

22.-23. jaanuaril 2016. aastal leidisid külmapealinnas Jõgeval aset 11. Betti Alverile pühendatud luulepäevad TUULELAPSED.

Tallinna Saksa Gümnaasiumis tegutsev näitering KOKK saavutas LAUREAADI tiitli.

Pildigalerii: 11. Betti Alverile pühendatud luulepäevad

Videosalvestus (autor Jaanus Lekk)

Selle aasta teema oli „… AGA MU SÜDA PEAB OLEMA HEA…”. Kuni 15-minutilise kava pidi kokku panema H. Vilepi, I. Trulli ja/või J. Vaiksoo luulest.

Festivalile registreerus 30 truppi, sel aastal ka 1 põhjanaabrite grupp. Esmakordselt osales luulepäevadel Tallinna Saksa Gümnaasiumis tegutsev näitering KOKK (Kunstiliselt On Kõik Korrektne).

Truppi kuuluvad põhiliselt 3.d klassi õpilased, on ka üks 1.b klassi laps.  Esineti luulekavaga „Reinu-poju tuli koolist”, kus oli kasutatud kõigi kolme autori luulet.

Hoolimata asjaolust, et 1 õpilane haigestus ning enne esinemist pidi trupp oma kava veidi muutma, said õpilased esinemisega suurepäraselt hakkama.

Seda tunnistas asjaolu, et publik reageeris väga elavalt kaasa ning žürii andis vaid positiivset tagasisidet.

Žürii esimehe Andrus Vaariku sõnul oli tegu väga hea ning lobeda lavastusega, kus vorm toetas lugu.

Nukunäitleja Lee Trei sõnul oli lavastus vaimukalt tehtud, muusikaline kujundus väga täpne, oli tunda seisundi ilu. Trei sõnul meenutasid loo ema-tegelased Muumimammat, kes ei lähe probleemide korral liialt närvi.

Seriaalide loojale Martin Algusele imponeeris tummfilmi efekt.

Žürii andis välja 6 võrdset laureaaditiitlit, millest 1 läks Tallinna Saksa Gümnaasiumi trupile KOKK.

Žüriisse kuulusid lisaks eelpool mainitud liikmetele veel luuletajad Ilmar Trull ja Leelo Tungal, pika-aegne raadioteatri juht Toomas Lõhmuste, ajakirjanik Märt Treier jt.

Trupiga esinesid järgmised õpilased:

Maria Kalbus 1.b

Lotte Suurküla 3.d