Õpikapslid

Tänasest on meie kooli lisandunud pehmest mööblist istumispaigad, mille ristisime hellitavalt “õpikapsliteks”.
Juba esimesel päeval on õpikapslid olnud üliaktiivses kasutuses.

Õpikapsel on eesti toode: disainer Katrin Soans, tootja AS Standard. Tegemist on väga heade akustiliste omadustega mööbliga, mis on varustatud 2+2 (pistik+USB) laadimispunktidega. Lisaks välishelide summutamisele kapsli sees peaksid need summutama ka üldist koridori müra. Kokku lisandus kooli 18 õpikapslit igale korrusele.

Õpikapslid peaksid leevendama mitut õpiruumist tulenevat puudust ja aitama edukamalt korraldada MÕK põhimõtteid õppetöös.

Keskendumine siseruumile on olnud koos kooli sihtasutusega teadlik otsus, et parandada õpilaste olmetingimusi koolimajas. Remondiootuste valguses leidsime võimaluse seda murekohta parandada.

Õpikapslite eesmärk on:

• õpilaste ootustest lähtuv lahendus paremast ja kaasaegsemast kooliruumist (eraldumine, sotsiaalne suhtlus, laadimispunktid, mugavad istumisvõimalused jne);
  • individuaal- ja grupitööde tegemise võimalus;
  • avatud klassiruumid lähtuvalt MÕK-st (105 bioloogia klassi ees), kuhu peaks arvestuste järgi mahtuma 20-30 õpilast;
  • akustika parandamine remontimata koridorides;
  • mobiilsus – neid on võimalik ümberpaigutada, konfiguratsiooni muuta jne.

õpikapslid