töövarjupäev 2016

Töövarjupäev 2016

Sarnaselt eelmistele aastatele said Tallinna Saksa Gümnaasiumi gümnasistid Töövarjupäeva raames jälgida ühel tööpäeval erinevate ametite esindajate tööd, et heita pilk tõelisesse töömaailma ja saada uut infot ja teadmisi erinevate töövaldkondade kohta.

Õpilastel oli võimalus ise leida endale huvipakkuv töötaja ning temaga ühendust võtta. Võimaluse oma töövarjuks olla pakkusid välja ka Tallinna Saksa Gümnaasiumi lapsevanemad ja vilistlased. Gümnasistid said olla töövarjuks väga erinevates valdkondades: meditsiin, avalik haldus, õigus, riigikaitse, teadus, haridus, sport, majandus, pangandus, müük, kunst, meedia, turundus, ettevõtlus, IT, klienditeenindus.

Töövarjupäeval tuli õpilastel täita Töövarjupäeva tööleht, et mõtestada paremini saadud kogemust. Tagasisidelehti laekus sel aastal 22. Kõige enam oli osalejaid 11. klasside õpilaste hulgas.

Töövarjupäeval osalenud õpilased jäid oma kogemusega väga rahule ja nende jaoks oli päev olnud väga huvitav. Õpilased said näha oma valitud ameti põnevaid ja häid, aga ka väljakutset pakkuvaid külgi. Nii mõnedki said kinnitust oma tulevastele valikutele ja rohkem selgust, mis suunas peale gümnaasiumi lõpetamist edasi vaadata, samas oli ka neid, kes käisid vaatamas huvitavat eriala ja said enam kinnitust, et kuigi see amet on põnev, sooviksid nad iseenda jaoks valida midagi muud.

Töövarjupäev toimus 17. novembril.