Lapsevanematele tähelepanuks!

Vaktsineerimine on vaktsiini süstimine või tilkade manustamine, et vältida organismi haigestumist.

Immuunsuse saavutamiseks vaktsineeritakse kindlate vahemike järel vastavalt vaktsineerimiste skeemile (SM 21.03. 2007.a määrus nr. 34 “Immuniseerimiskava kehtestamine”, RTL, 03.04.2007, 27, 491).

Vaktsineerimise tulemuslikkust saab kindlaks teha vereseerumist antikehade määramisega.

Nakkushaiguste leviku tõkestamiseks on vajalik, et vaktsineeritakse võimalikult rohkem inimesi, sest laiaulatuslik immuuntaust takistab viiruste ringlust.

Enne planeeritavat vaktsineerimist saavad õpilased kooliõelt vaktsineerimisele kutse, kuhu peab lapsevanem andma loa lapse vaktsineerimiseks ja kinnitama oma allkirjaga.

Lisainfo leiate lehelt www.vaktsineeri.ee

Koolilaste vaktsineerimiste kalender

6-7 aastatPoliomüeliit-difteeria-teetanus-läkaköha, 5. annus
12 aastatHPV (Üksnes tütarlapsed. Esimese ja teise annuse vaheline minimaalne intervall vähemalt 6 kuud, kuid mitte rohkem kui 13 kuud)