Kallid õpilased, vanemad ja külalised

Mul on väga hea meel, et Te tunnete huvi saksa keele vastu ja et Te otsustasite Tallinna Saksa Gümnaasiumi (TSG) kasuks.

See kool pakub ainsa gümnaasiumina kolmes Balti riigis Saksamaal tunnustatud topelt abituuriumit. Peale selle kuulub TSG Eesti parimate koolide hulka ja on oma uue hoonega nüüd ka üks ilusamaid gümnaasiume Eestis. Õpilasena võib seetõttu uhke olla, kui ollakse kooli vastu võetud ja saadakse kunagi hiljem lõputunnistus, mis võimaldab õpinguid nii Eesti kui ka Saksamaa ülikoolides.

Keeleline mitmekesisus ja meie kultuuriline rikkus on Euroopa suur aare. Keele valdamine tähendab juurdepääsu teistele kultuuridele, see suurendab võimalusi oma isiklikku elu loovalt kujundada ja huvitav elukutse leida. Seetõttu on võõrkeele valik ka tähtis otsus kogu eluks.

Tänapäeval on saksa keel enim räägitud emakeel Euroopa Liidus. Ka seepärast tasub saksa keele kui ühe järgneva võõrkeele kasuks otsustada. Kool saab selleks ainult põhialust pakkuda. Veelgi põhjalikumalt saab keelt tundma õppida Saksamaal viibides, näiteks õpilasvahetuse või keelereisi raames. Lisaks pakub selline kogemus puhast rõõmu!

Ma loodan, et Te kogete seda kõike varsti ise. Ma soovin Teile palju rõõmsaid hetki ja edu Tallinna Saksa Gümnaasiumis!

Teie
Christiane Hohmann