Kallid õpilased, head vanemad ja külalised

Tere tulemast Tallinna Saksa Gümnaasiumisse! Mul on hea meel, et tunnete huvi kooli vastu, kus saksa keel on tähtsal kohal.

Juba rohkem kui 25 aastat valmistuvad saksakeelse osakonna lennud selleks, et sooritada nii eesti kui saksa lõpueksamid ja saada nõnda mõlema riigi lõputunnistus. See on Baltikumis ainulaadne ja teeb TSG-st väljapaistva kooli, mis paneb suurt rõhku lõpetajate tulevikuväljavaadetele.

Euroopa on põnev kontinent, rikas erinevate eluviiside ja vaatenurkade poolest. Uue võõrkeele õppimine avab ukse teiste kultuuride paremaks mõistmiseks. Euroopa Liidus enim räägitud emakeelena tasub saksa keele õppimine end muidugi ära!

Võõrkeeltest on kasu eelkõige hilisemas tööelus. Aga ka juba kooliajal pakub TSG kõigile õpihimulistele toredaid võimalusi oma uute teadmiste rakendamiseks väljaspool klassiruumi. Võistlustel või ka õpilasvahetuse kaudu saab veel rohkem õppida Saksamaa ja Euroopa kohta, omandada uusi kogemusi ja sõlmida piiriüleseid sõprussidemeid.

Ma loodan, et Teie, kallid õpilased, saate palju sääraseid positiivseid ja unustamatuid elamusi ning soovin Teile palju rõõmu ja edu Tallinna Saksa Gümnaasiumis õppimisel!

Teie Annette Klein
Saksa Liitvabariigi suursaadik Eestis