Opiq

Opiq on teenus, mille litsentsiga saab ligipääsu kõigile õppekomplektidelele igast ainest ja klassiastmest.

Opiqu kasutamise eelduseks on õpialse eKooli konto olemasolu. Kui see on olemas, liidab õpetaja eKooli päeviku kaudu ise õpilased Opiquga.

Korduma kippuvad küsimused

Opiqu ligipääsu loomine õpilasele

Õpilase Opiqu konto saab luua kooli vahendusel õpilase isikliku eKooli konto abil.

1. Aineõpetaja seob eKooli päeviku Opiquga. Päeviku sidumise alustamiseks klõpsab õpetaja eKooli päevikuvaates “Lisa materjale” lingile.
2. Pärast edukat seose loomist tekib eKooli päeviku nimekirjas olevatele õpilastele automaatselt eKooli kasutajatunnuse põhine Opiqu konto. NB! Õpilasel peab olema isiklik eKooli konto (mitte lapsevanema oma).
3. Õpetajad ja õpilased logivad sisse aadressil www.opiq.ee, klõpsavad eKooli logole ja kui avaneb eKooli sisselogimise leht, sisestavad eKooli kasutajatunnuse ja parooli.
4. Lapsevanemale saab Opiqu konto lisada õpilane ise oma konto seadetes, klõpsates “Minu vanemad” lingile.

Mida teha, kui klõpsad eKoolis Opiqu kodutöö lingile ja avaneb teade “Viga 403”?

a) Kodutöö linki saab avada ainult selle õpilase konto kaudu, kellele õpetaja on töö saatnud. Palun veendu, et oled eKooli sisenenud õige õpilase isikliku kontoga (mitte lapsevanema kontoga).
b) Sa oled eKooli loginud õige kasutajana aga oled samal ajal teises aknas sisse loginud Opiqu erakasutajana või mõne teise õpetaja/õpilasena. Palun logi Opiqust välja ja klõpsa uuesti eKooli kodutöö linki.

Mida teha, kui klõpsad eKoolis Opiqu kodutöö lingile ja avaneb teade “Seda tööd ei pea sina tegema, sest sina polnud töö saajate seas!”?

a) Õpetaja on määranud teistele klassi õpilastele individuaalse kodutöö. Sa näed kodutöö linki, aga seda tegema ei pea 🙂
b) Õpilase eKooli kasutajakonto on tehtud pärast seda, kui õpetaja töö saatis. Sa näed kodutöö linki, aga ei saa seda teha. Palu, et õpetaja saadaks Sulle töö individuaalselt.

opiq