Info gümnaasiumiõpilastele valikainete kohta 2020-2021 õppeaastal

10ABC – tuleb valida (vähemalt) 1 valikaine

11ABC – vabade kohtade olemasolul pakume võimalust osaleda valikainetes õhinapõhiselt. Kohustuslik nendel, kes said eelmisel aastal mõne valikkursuse MA

12A – tuleb läbida riigikaitselaager + võimalus valida valikaine(id) õhinapõhiselt omal vabal soovil
12BC – tuleb läbida riigikaitse laager + 1 valikaine

Valikained I poolaastal

„Noorkohtuniku ja abitreeneri moodul“

I kursus: Treenerite tasemekoolituse õppekava (abitreener tase 3) üldained – biomeditsiin, pedagoogika ja spordipsühholoogia, üldoskusnõuded.

Loengud toimuvad kahel nädalavahetusel: 31. oktoobril ja 1. novembril ning 14.-15. novembril.

II ja III kursus koostöös Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse, Eesti Korvpalliliidu, Eesti Käsipalliliidu, Eesti Saalihoki Liidu, Eesti Sulgpalliliidu ja Eesti Olümpiakomiteega: Noorkohtunike ja abitreenerite teoreetiline ja praktiline koolitus, mille lõpus on võimalik sooritada noorkohtuniku ja abitreeneri eksam.

IV kursus: Praktiseerimine kogenud treeneri juhendamisel. Treeningtundide läbiviimine. Praktiseerimine kohtunikuna noorte võistlustel. Praktika lõppedes on võimalik sooritada abitreeneri eksam.

Lisainfot ja registreerimine direktori juures.

Koolivälised valikkursused:

Enesekaitse, koostöös Tallinna Vanglaga (tasuta) – http://www.vabadusevalvur.ee/koolitus

Tartu Ülikooli teaduskooli kursusedhttp://www.teaduskool.ut.ee/et/kursused

Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia kursusedhttps://www.tlu.ee/akadeemia

Tallinna Tehnikaülikooli Mectory Tehnoloogiakooli kursusedhttps://www.taltech.ee/kooliopilaste-keskus

Järgnevatele kursustele saab 10. ja 12. klass registreerida eKooli kaudu ajavahemikul 2. september kell 18.00 kuni 11. september 18.00. Välja arvatud juhul, kui kirjas on, et registreerimine toimub õpetaja juures.

11. klasside õpilased saavad soovi korral eKooli kaudu registreerida vabadele kohtadele 12.-18. septembril.

Kursustele registreerimine toimub eKooli kaudu aadressil https://kursused.ekool.eu.
(NB! Enne peab olema eKooli samas aknas sisse logitud ja kool peab olema kinnitanud taotluse õpilasena õppeinfo nägemise kohta).

Kursusest on võimalik loobuda kuni 18. septembrini.

Õpilasel peab olema oma eKooli konto (vanema vm kontoga kursuseid ei näe).

TEISIPÄEVAL:

• YogaFunc

Õpetaja: Kadri Raig (TSG vilistlane ja joogaõpetaja).

YOGAFUNC ehk fitnessjooga on rühmatreening väga hea muusikaga, mis baseerub traditsioonilisel Ashtanga Vinyasa joogal. See ei ole tavapärane joogatund, vaid hoopiski lõbus ja efektiivne treening, mis sobib kõigile.

Toimub teisipäeviti 8:00-9:05 TSG fitness-saalis.
Kaasa võtta mugav riietus ja joogamatt.
Tunnid alates 8. septembrist.

• Programmeerimise alused

Õpetaja: Martin Leopard (TSG vilistlane, TTÜ tudeng, füüsikaõpetaja)

Tundides toimub väga inimsõbraliku Pythoni keele abil programmeerimise aluste õppimine.
Õppimise käigus tutvume enamus muudes programmeerimiskeeltes leiduvate baasvõtete ja elementidega, mis on Pythoni keelega ühised. Eesmärgiks on anda väga lihtsate teadmiste põhjal oskus luua väga mitmekülgseid programme, mis on lõbusad ja kasulikud.
Õppeaine eelduseks pole tohutu matemaatikaoskus ega üliinimlik loogiline mõtlemine, vaid huvi arvuteid oma soove täitma panna.

Toimub teisipäeviti 9. ja 10. tunni ajal ruumis C5-02.
Grupi suurus 18 õpilast.
Tunnid alates 8. septembrist.

• Arhitektuur kui elukeskkond

Õpetaja: Erik Joasaare (TSG vilistlane, kunstiõpetaja)

Valikaine toimub seminari, loengu ja õppekäikude vormis üle nädala teisipäeviti 9. ja 10. tunni ajal ruumis C5-04.
Osaleda saab kuni 16 inimest.
Alates 8. septembrist.
NB! Registreerimine õpetaja juures.

Loe kursusest lähemalt

• Filosoofia

Õpetaja: Ulla Herkel (ajalooõpetaja)

Valikaine toimub üle nädala teisipäeviti 9. ja 10. tunni ajal.
Esimene tund toimub 29. septembril ruumis B4-05.

• Maailma usundid

Õpetaja: Ulla Herkel (ajalooõpetaja)

Valikaine toimub üle nädala teisipäeviti 9. ja 10. tunni ajal.
Esimene tund toimub 6. oktoobril ruumis B4-07.

KOLMAPÄEVAL:

• Psühholoogia

Õpetaja: Irina Tšalei (psühholoog)

Kursuse vältel saab õpilane teadmisi eneseabi- ja toimetulekustrateegiatest ning teadlikumaks enese sees toimuvast. Kursuse eesmärk on õpilase potentsiaali tugevdamine, toetada jätkusuutliku toimetulekut ettetulevate võimalike emotsionaalselt raskete olukordadega.

Valikaine toimub läbi aasta kolmapäeviti 9. tunni ajal ruumis B4-07.

NELJAPÄEVAL:

• 3D disain

Õpetaja: Markus Reischl (matemaatika ja füüsikaõpetaja)

Osaleda saab kuni 10 inimest.
Valikaine toimub läbi aasta üle nädala kolmapäeviti 9. ja 10 tunni ajal ruumis C5-02.

• Ettevalmistuskursus laia/kitsa matemaatika riigieksamiks 12. klassile

Õpetaja: Virve Oim

Täpsem info ja registreerimine õpetaja juures.

REEDEL:

• Mootorsõidukijuhi B-kategooria koolitus

Õpetaja: Eve Tellissaar

NB! Tegemist on tasulise kursusega.

Täpne info ja registreerimine siin

Valikained II poolaastal

Täpsem info toimumise aja ja ruumide kohta selgub jaanuaris.

• Kasutajakeskne disain ja prototüüpimine

Õpetaja: Riina Leppmaa (haridustehnoloog)

• Loovkirjutamine

Õpetaja: Mihkel Seeder (TSG vilistlane, VAT teatri dramaturg)

Osaleda saab kuni 14 inimest.

• Kaasaegne turundus ja kommunikatsioon

Õpetaja: Sten Otsmaa (TSG vilistlane, Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik)

Osaleda saab kuni 20 inimest.

NB! Eraldi on võimalik vormistada valikainena segakoori kursus (Ene Uibo) või tüdrukute rühmvõimlemine (Mare Paist). Selleks tuleb endast märku anda õpetajale.

Täpsustavaid küsimusi saab küsida Kaarel Rundu või Külliki Parkeri käest.