Info gümnaasiumiõpilastele valikainete kohta 2023-2024 õppeaastal
Kõigil gümnaasiumiõpilastel (va 11.a ja 12.a) tuleb valida vähemalt üks valikaine.
Järgnevatele kursustele saab registreerida eKoolis ajavahemikul 4. september kell 20.00 kuni 6. september 20.00.
Kursustele registreerimine toimub eKooli veebilehe kaudu. Kui oled õpilasena sisse loginud, vali ülevalt menüüst Kursused (https://kursused.ekool.eu/).
NB! Õpilasel peab olema oma eKooli konto (lapsevanema kontoga kursuseid ei näe) ning kool peab olema kinnitanud õpilase taotluse õppeinfo nägemise kohta.
KURSUS | ÕPETAJAD | AEG JA RUUM | ALGUS |
---|---|---|---|
Model United Nations of Tallinn (MUNOT) | Emel Celik, Lorenz Frankenschmidt | K 9. tund ruum B5-07 | 20.09 |
Arhitektuur kui elukeskkond Loe lähemalt | Erik Joasaare | N 9/10. tund üle nädala ruumk B4-05 | 14.09 |
Videoprojekt Loe lähemalt | Erik Remma | N 9/10. tund üle nädala ruum C5-02 | 14.09 |
3D disain | Markus Reischl | T 9/10. tund üle nädala ruum A5-02 | 12.09 |
Loovteraapia omakogemus Loe lähemalt | Külli Joosep | T 8/9. tund üle nädala ruum C5-04 | |
Psühholoogia | Janne Kristi Jaakson | T 8/9. tund üle nädala ruum B4-07 | |
Kunst: nüüd ja praegu Loe lähemalt | Anita Kremm | täpsustamisel | |
Õpioskused | Dagmar Aus | R 1. tund ruum A4-01 | 15.09 |
Esinemisõpetus | Toivo Värbu | T 8/9. tund üle nädala | 19.09 |
Jooga Loe lähemalt | Kadri Raig | T 8. tund ruum fitness | 12.09 |
Mõttelugu Loe lähemalt | Ulla Herkel | teine poolaasta | |
Mootorsõidukijuhi B-kategooria koolitus Loe lähemalt | Eve Tellissaar | T 8/9. tund | 19.09 |
Saksa kultuur | Kätlin Heinroos | T 8/9. tund üle nädala | |
Finantskirjaoskus Loe lähemalt | e-kursus | e-kursus | |
Keskkonnakeemia | Mihkel Kuusksalu | T 9. tund ruum B4-04 | 12.09 |
Praktiline meditsiin | Svetlana Sevtšenko | T 8/9. tund üle nädala ruum C2-03 | 12.09 |
Matemaatika: ettevalmistus riigieksamiks | Virve Oim | E 8/9. tund ruum A4-01 | 11.09 |
Segakoor | Cätly Talvik | R 1. tund ruum aula | |
Happiness & resilience Loe lähemalt | Laura Steinbach | täpsustamisel |
Valikained I poolaastal
3D disain
Õpetaja: Markus Reischl (matemaatika ja füüsikaõpetaja)
Arhitektuur kui elukeskkond
Õpetaja: Erik Joasaare (TSG vilistlane, kunstiõpetaja)
Elu ABC
Õpetaja: Ulla Herkel
Kursus:
- selgitab, millistes olukordades tuleb ametiasutustesse pöörduda;
- õpetab planeerima oma rahaasju (laenamine, säästmine, investeerimine);
- annab nõu, kuidas oma isiklikku majapidamist korraldada (kodumasinad, koduremont, rõivaste hooldus, etikett jms);
- õpetab, kuidas juhtida ennast ja oma aega;
- selgitab, kuidas lahendada võimalikke elulisi konfliktolukordi.
Kunst nüüd ja praegu
Õpetaja: Anita Kremm
Loovteraapia omakogemus
Õpetaja: Külli Joosep (loovterapeut)
Matemaatika: ettevalmistus riigieksamiks
Õpetaja: Virve Oim
12. klassile
Model United Nations of Tallinn (MUNOT)
Õpetajad: Emel Çelik, Lorenz Frankenschmidt (inglise keele õpetajad)
Mõttelugu (filosoofia, religioonid, maailmavaated)
Õpetaja: Ulla Herkel (ajalooõpetaja ja ühiskonnaõpetuse õpetaja)
Keskkonnakeemia
Õpetaja: Mihkel Kuusksalu
Praktiline meditsiin
Õpetaja: Svetlana Ševtšenko (kooliõde)
Psühholoogia
Õpetaja: Janne Kristi Jaakson
Kursuse vältel saab õpilane teadmisi eneseabi- ja toimetulekustrateegiatest ning teadlikumaks enese sees toimuvast. Kursuse eesmärk on õpilase potentsiaali tugevdamine, toetada jätkusuutliku toimetulekut ettetulevate võimalike emotsionaalselt raskete olukordadega.
Saksa kultuur
Õpetaja: Kätlin Heinroos
Segakoor
Õpetaja: Cätly Talvik
Videoprojekt
Õpetaja: Erik Remma (haridustehnoloog)
Õpioskused ja mälutehnikad
Õpetaja: Dagmar Aus
YogaFunk
Õpetaja: Kadri Raig (TSG vilistlane ja joogaõpetaja).
Kursus on sobiv kõigile, kes soovivad leida lõõgastumiseks ning enda välja lülitamiseks uusi viise. Kindlasti on mõned tunnid ka füüsiliselt väljakutsuvamad, kuid varasem füüsiline ettevalmistus ega hea painduvus ei ole osalemise eelduseks – oodatud on kõik!
Mootorsõidukijuhi B-kategooria koolitus
Õpetaja: Eve Tellissaar ja Kaido Kesper
Finantskirjaoskus
Rohkem infot kursuse kohta leiad siit: https://finantskirjaoskus.ee/opilasele
Esinemisõpetus
Õpetaja: Toivo Värbu
Soovin õpilastele aasta jooksul edasi anda oskusi, kuidas üldiselt osavamaks ja paremaks suhtlejaks saada. Olgu see siis töövestlus, läbirääkimised, kehakeel, emotsioonid, esitlused, kommunikatsioon meeskonnas jne. Teeme tundides lõbusaid ja praktilisi harjutusi, mille taga varasem tugev praktika ja teooria. Hea suhtlus on treenitav nagu ka korvpall või ujumine 😉
“Suhtlusoskused terveks eluks”
TEISIPÄEVAL:
3D disain
Õpetaja: Markus Reischl (matemaatika ja füüsikaõpetaja)
Valikaine toimub läbi aasta üle nädala teisipäeviti 9. ja 10 tunni ajal ruumis A5-02 alates 13. septembrist.
Osaleda saab kuni 10 inimest.
Registreerimine: eKoolis
Jooga
Õpetaja: Kadri Raig (TSG vilistlane ja joogaõpetaja).
Kursus on sobiv kõigile, kes soovivad leida lõõgastumiseks ning enda välja lülitamiseks uusi viise. Kindlasti on mõned tunnid ka füüsiliselt väljakutsuvamad, kuid varasem füüsiline ettevalmistus ega hea painduvus ei ole osalemise eelduseks – oodatud on kõik!
Toimub teisipäeviti 16.20-17.20 TSG fitness-saalis alates 13. septembrist.
Kaasa võtta mugav riietus ja joogamatt.
Osaleda saab kuni 25 õpilast.
Registreerimine: eKoolis
Psühholoogia
Õpetaja: Janne Kristi Jaakson (psühholoog)
Kursuse vältel saab õpilane teadmisi eneseabi- ja toimetulekustrateegiatest ning teadlikumaks enese sees toimuvast. Kursuse eesmärk on õpilase potentsiaali tugevdamine, toetada jätkusuutliku toimetulekut ettetulevate võimalike emotsionaalselt raskete olukordadega.
Valikaine toimub läbi aasta teisipäeviti 9. -10. tunni ajal ruumis B4-07 alates 13. septembrist.
Osaleda saab kuni 20 õpilast.
Registreerimine: eKoolis
Loovteraapia omakogemus
Õpetaja: Külli Joosep (loovterapeut)
Valikaine toimub läbi aasta üle nädala teisipäeviti 9.-10. tunni ajal ruumis C5-04 alates 13. septembrist.
Osaleda saab kuni 12 õpilast.
Registreerimine: eKoolis
KOLMAPÄEVAL:
Model United Nations of Tallinn (MUNOT)
Õpetajad: Emel Çelik, Lorenz Frankenschmidt (inglise keele õpetajad)
Valikaine toimub kolmapäeviti 9. tunni ajal ruumis B5-07 alates 21. septembrist.
Registreerimine: eKoolis
Mõttelugu (filosoofia, religioonid, maailmavaated)
Õpetaja: Ulla Herkel (ajalooõpetaja ja ühiskonnaõpetuse õpetaja)
Valikaine toimub kolmapäeviti 8. tunni ajal ruumis B4-05 alates 14. septembrist.
Osaleda saab kuni 20 õpilast.
Registreerimine: eKoolis
NELJAPÄEVAL:
Arhitektuur
Õpetaja: Erik Joasaare (TSG vilistlane, kunstiõpetaja)
Valikaine toimub seminari, loengu ja õppekäikude vormis üle nädala neljapäeviti 9. ja 10. tunni ajal ruumis C5-04 alates 15. septembrist.
Osaleda saab kuni 16 inimest.
Registreerimine: eKoolis, lisaks saada motivatsioonikiri erik@saksa.tln.edu.ee
Videoprojekt
Õpetaja: Erik Remma (haridustehnoloog)
Valikaine toimub I poolaastal neljapäeviti 9. ja 10. tunni ajal ruumis C5-02 alates 22. septembrist.
Osaleda saab kuni 15 õpilast.
Registreerimine: eKoolis
REEDEL:
Mootorsõidukijuhi B-kategooria koolitus
Õpetaja: Eve Tellissaar ja Kaido Kesper
Alates 16. septembrist reedeti 8. ja 9. tund ruumis C4-02.
NB! Tegemist on tasulise kursusega.
Registreeruda saab kodulehelt juhiluba.ee valides 16.09.2022 kuupäeva või kirjutades info@juhiluba.ee
E-KURSUS
Finantskirjaoskus
Toimub e-kursusena I poolaastal 90 minutit nädalas.
Rohkem infot kursuse kohta leiad siit: https://finantskirjaoskus.ee/opilasele
Osaleda saab kuni 20 õpilast.
Lisainfo õppejuht Külliki Parkerilt
Ladina keel
Õpetaja: Michael Bellinger
Lisainfo õpetajalt.
Valikained II poolaastal
Õiguse alused
Õpetaja: Aileriin Lelov (ühiskonnaõpetuse õpetaja)
Osaleda saab kuni 20 inimest.
Registreerimine: eKoolis
- NB! Eraldi on võimalik vormistada valikainena segakoori kursus (Cätly Talvik) või tüdrukute rühmvõimlemine (Mare Paist). Selleks tuleb endast märku anda vastava kursuse õpetajale.
Täpsustavaid küsimusi saab küsida Külliki Parkeri käest.
Koolivälised valikkursused:
Tartu Ülikooli teaduskooli kursused – https://e-oppekeskus.ee/kursused/
Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia kursused – https://www.tlu.ee/akadeemia
Tallinna Tehnikaülikooli Mectory Tehnoloogiakooli kursused – https://www.taltech.ee/kooliopilaste-keskus
Kokkuleppel õppejuht Külliki Parkeriga on õpilastel võimalik valida kursus Edumus School kursuste hulgast – https://school.edumus.ee/