Poisid köögis ja tüdrukud puidutöökojas

Peale esimese poolaasta möödumist muutub koolis tunniplaan. Koha selles leiavad suusatunnid ja poisid juba teavad, et puidutööd hakkavad tegema tüdrukud, nemad aga pääsevad kööki. Käes on iga-aastane õpperühmade vahetus.

Poisse ootavad põnevad söögitegemise tunnid

poisid köögis
Retseptid on igapäevased, lihtsad, aga põnevad. Nooremad õpivad ise putru tegema-maitsestama, vanematele valmistavad põnevust juba raskemad väljakutsed.

Vaja läheb ka matemaatika tunnis õpitud teadmisi – retseptides olevad mõõtühikud tuleb lõpuks õigesti teisendada, et toiduained vajalikes kogustes kaussi-potti saada. Mõni kratsib kukalt, teine toimetab kindlapeale. Sibulate hakkimine võtab aga silmad veele nagu tüdrukutelgi ning magustoit näeb kausis isuäratav välja.

Kõik tulevad toime ja omavalmistatud toit maitseb hästi!

õpetaja Vilja Konovalov

Tüdrukud saavad proovida saagimist ja lihvimist

tüdrukud puidutöökojas

Viiendate klasside tüdrukud õpivad selgeks kõigepealt puidutöö esimesed algtõed – kuidas saega saagida, kuidas toorikut saagimiseks kinnitada ja puidu silumise ehk lihvimise. Nad valmistavad kaks tööd puidust tulbi ja liistudest kokku liimitud kitse või koera.

Kuuendad klassid valmistavad väikese mehikese, kes hoiab käes pliiatsit ehk pliiatsohoidja. Lisaks puutööle on seal ka traadipunumine.

Seitsmendad klassid valmistavad puidust koerakuju, kes hakkab mööda kaldteed ise alla sammuma.

Kaheksandad klassid valmistavad salfrätitehnikas kaunistatud seinakella.

Tööd on koostatud nii, et hakkama saavad kõik!

õpetaja Veiko Vahur