Üldvõidud rahvusvahelisel sisesõudevõistlusel Alfa 2019

26. jaanuaril toimus Tallinna Spordihallis rahvusvaheline sisesõudevõistlus Alfa 2019, kust osa sai võtta nii individuaalselt kui võistkondadena. Tallinna Saksa Gümnaasium oli julgelt väljas nelja tiimiga: põhikooli tüdrukud, poisid ja gümnaasiumi tüdrukud, poisid. Konkurents oli karm, sest teised võiskonnad koosnesid enamjaolt sõudjatest. Võistlejaid oli nii Lätist, Leedust kui Eestist.

Tihedas rebimises suutis TSG võtta põhikooli ja gümnaasiumi arvestuses üldvõidu.

Kuni üheksandate klasside tüdrukute võiskonda kuulusid: Kärt Marian Mae, Saara Mia Sarapuu, Anette Peterson, Anne-Mai Nahk. Tüdrukud võtsid kindla võidu ajaga 1:51,3, saavutades edu teise koha ees enam kui kümme sekundit.

Põhikooli poiste võiskonna moodustasid: Karl Henrik Tiko, Gregor Hint, Kristjan Kesper ja Timo Vooglaid. Poisid pidid tunnistama ainult Tartu Miina Härma Gümnaasiumi tugevust ning võtsid sõidust ajaga 1:41,2 teise koha. Seljataha jäid veel lätlased ja Narva Kreenholmi Gümnaasium. Timo sõnutsi oli võistlus raske, kuid tagantjärele mõeldes mõnus.

Gümnaasiumi tiimid moodustasid: Hedvig Talvik, Kadri Müürsepp, Susanna Liis Ole ja Carol Kuuskman. Nende sõit oli kõige raskem, kuna võistluskaaslased olid kõik sõudjad. Gümnasistid juhtisid sõitu enam kui 250 m. Raskes konkurentsis suutsid tüdrukud võidelda end teisele kohale, saades ajaks 1:47,4. Esikohast jäi puudu ainult 3 sekundit.

Poistest olid välja tulnud Gevin Genro Paas, Ahti Roio, Taavi Kalev ja Mihkel Altosaar. Oma sõidus võeti kindel võit Narva ees täpselt kuue sekundiga, ajaks 1:33,9. Enesekindlalt „tulin, sõudsin, võitsin,“ öelnud Gevin jäi igati võistlusega rahule.

Kõige enam üllatasid põhikooli tüdrukud, ei uskunud, et meie kooli tüdrukutes nii palju sees on. Kõik tegid väga hea sõidu enda kohta ja nüüd saab ainult kõrgemale sihtida, et 20. märtsil toimuvatel Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustel veel paremini läheks.

Meie kool sai ka kiitust kui Tallinna kõige parem sõudekool, kus koolis on nii mõnigi ergomeeter.

Tulemusi saab vaadata siin

Võistluspäeva sõite saab järgi vaadata: https://www.youtube.com/user/alfaracevideo?fbclid=IwAR278aoIwBLPTEUl8R-Hesx8boopvclrwk8voLtVHDcz_8W5GF3N2K4TBCM

Liisa-Maria Lääne (11.c)

Alfa 2019