EKSL-i meistrivõistlused kergejõustikus 2017

Kolmapäeval, 10. mail toimusid Rakveres Eesti Koolispordiliidu 2017.a meistrivõistlused kergejõustikus.

TSG gümnaasiumivõistkond sai kokkuvõttes teise koha, põhikooliesindus tuli neljandaks.

Võistlused toimuvad kahes liigas. Meie kooli nii põhikooli kui gümnaasiumi võistkonnad võistlesid tugevamas ehk I liigas. Võistkondlikku arvestust peetakse eraldi kahes vanuseklassis – gümnaasiumid ning põhikoolid (8.-9. klassid ja 6.-7. klassid). Soosikuteks võib igal aastal pidada korraldajaid ehk Rakvere Reaalgümnaasiumi võistkondi.

2016. aastal saavutasid meie gümnaasiumi võistkond neljanda koha ja sel aastal püüdsime seda kohta parandada, mis ka õnnestus.

Põhikooli võistkond võitis aasta tagasi esikoha, kuid sellel aastal oli koolidevaheline võistlus väga tasavägine ja meie kooli võistkond saavutas neljanda koha.

Punktiarvestus on natuke keeruline ja lõpliku kokkuvõtte saab teha alles peale teatejooksu, kus hetke võistluse liidrid jooksevad kõik ühes jooksus. Võistkondlikku arvestusse läheb põhikoolil iga võistlusala parim koht + 9 paremuselt teise võistleja tulemust + teatejooks (topeltpunktid). Gümnaasiumite arvestuses on kõik sama va see, et liidetakse 6 paremuselt teise võistleja tulemust.