Emakeelekuu on lõppenud, kestab eesti keele aasta!
2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks seoses sellega, et 100 aastat tagasi nimetati eesti keelt esmakordselt riigikeeleks.
Meie koolis toimus selle auks 14. märtsil, emakeelepäeval, õpetaja Anu Kušvidi eestvõtmisel ja kogu koolipere üksmeelses koostöös esmakordselt ühine lugemishommik.
Lisaks toimus kõigi emakeeleõpetajate koostööna 7.-12. klassini traditsiooniline sõnaseletustöö.
Sõnaseletuse käigus pidi õpilane mõistma, milline inimene on alp ja millist paika võiks noobliks nimetada, kes on jääger ja et voon pannakse tara taha, et ulukid tema manu ei pääseks.
Parimad sõnaseletajad olid põhikoolis Ingrid Rand (9. c) – 31 sõna, Jaagup Randi (9.b) – 30 sõna ja Heili Kallassee (8.b) – 29 sõna.
Gümnaasiumiastme tublimad seletajad olid Kadri Müürsepp (11.a) – 38 sõna, Kirke Pertel (11.a) ja Carol Kuuskman (11.c) – 36 sõna ja Elo Tootsi (11.c) – 34 sõna. Emakeeleõpetajad tänavad muidugi ka kõiki teisi, kes 40 sõna seletamise töös osalesid ja oma sõnavara demonstreerisid ning rikastasid.
Siinkohal avaldame tänu headele keeletundjatele, kes esindasid meie kooli väärikalt emakeeleolümpiaadi Tallinna voorus:
Pauline Ley (8.a), kes saavutas seekord meie kooli õpilastest parima tulemuse; Kertu Einman (8. b), Karl Kreis (10. a), Ingrid Rand (9. c), Ingela Elizabeth Rohusaar (9. a), Elo Tootsi (12. c), Laura Heleene Tirkkonen (11.a), Kirke Pertel (11.a).
Hoidkem ikka au sees oma emakeelt, mille sees on meie esivanemate vaim ja vägi!
Humanitaarainete õppetool