Brüsselis

Erakordne reis Euroopa südamesse

Vaheaja esimestel päevadel külastasid Anastasija Minitš, Kristin Sigus, Maria Kristin Trumsi (12.a), Anna-Liisa Merilind (11.a) ja õpetaja Kaja Reissaar Brüsselit, et tutvuda Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi kutsel Euroopa Parlamendi tööga.
Nendega koos reisisid härra Tarandi juurde ka Eesti Ajaloomuuseumi töötajad ning abipolitseinikud.

21. märtsil oli gruppidel vaba päev, et Brüsselit avastada. Meie tegime linnaekskursiooni ja tutvusime Brüsseli kuulsaimate vaatamisväärsustega: Brüsseli vanalinna ja Raekoja platsiga, Atomiumiga, mis on rauakristalli 165 miljardi kordne suurendus ja ühtlasi Brüsseli sümbol ning kurikuulsa Pissiva Poisiga. Loomulikult maitsesime ka kuulsaid Brüsseli vahvleid ja Brüsseli šokolaadi.

22. märtsile oli planeeritud Euroopa Parlamendi külastus. Kahjuks jäi see Brüsseli terrorirünnakute tõttu ära. Kohtumisel Indrek Tarandiga saime siiski ülevaate Euroopa Parlamendi ülesannetest ja eesmärkidest ning saadikute tööst.

Tänu Indrek Tarandile ja tema meeskonnale korraldati meie transport Amsterdami lennujaama, et öise lisalennuga ohutult Tallinnasse tagasi jõuda.

Brüsselis Brüsselis Brüsselis