Ettelugemisvõistluse finaal 2022

Saksa ettelugemisvõistluse Eesti finaal 5. ja 6. klassidele toimus 13. aprillil Tallinna Saksa Gümnaasiumi aulas. Kaheksateist õpilast kuuest Eesti koolist võtsid finaalist osa ja lugesid publiku ees ette saksakeelseid tekste.

Asjatundlik žürii, kuhu kuulusid Sabine Langrehr (Saksamaa Välismaise Koolihariduse Keskuse ainenõunik), Silke Kachelmann (Saksamaa Väismaise Koolihariduse Keskuse nõunik), Aigi Heero (Tartu Ülikool) ja Helena Kaasik (Tallinna Saksa Kultuuriinstituut), valis lõpus välja parimad lugejad.

Tänu Goethe Instituudi ja Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna toetusele premeeriti kõiki osavõtjaid lisaks diplomitele ka toredate auhindadega.

Võistluse eesmärk on julgustada noori õpilasi lugema ka saksakeelset kirjandust ning parandada tekstist arusaamist ja saksa keele hääldust.

Suur tänu kõikidele osavõtjatele ja toetajatele!

Võistluse võitjad on:

5. klass