Raul Rebane

Põnevad kohtumised emakeelenädal

Esmaspäev, 14. märts

Esmaspäeval kohtusid algklassiõpilased nukunäitleja Lee Trei‘ga. Õpilased said teada killukese Nukuteatri ajaloost, teha hääleharjutusi ja proovida ellu äratada päris-teatrinukke.

Lee Trei

Pildigalerii: Emakeelenädal 2016 – külas nukunäitleja Lee Trei

Emakeelepäeva peaesineja oli ajakirjanik ja kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, kes rääkis sõna väest ja võimust. Oma nauditavat juttu vürtsitas esineja rohke pildimaterjaliga ja näidetega elust enesest.

Pildigalerii: Emakeelenädal 2016 – Raul Rebane kohtumas õpilastega

Teisipäev, 15. märts

Teisipäeval toimus põhikooli õpilaste kohtumine kirjanik Margus Karuga. Külaline rääkis õpilastele oma koolielust, mis andis ainest kohustuslikuks lektüüriks saanud teosele “Nullpunkt”, võrdles filmi raamatuga ja tutvustas ka oma uut, hiljuti ilmunud romaani.

Margus Karu

Pildigalerii: Emakeelenädal 2016 – kirjanik Margus Karu kohtumas õpilastega

Kolmapäev, 16. märts

Koolipere rõõmuks oli külas Riikogu liige, tulihingeline kaitseliitlane, näitleja ja riigikaitseõpetaja Madis Milling.

Ta köitis kuulajaid rääkides, mis on eduka suhtlemise pandiks. Külaline näitas publikule mõned humoorikad harjutused, mis panevad hääle kõlama ja teevad diktsiooni selgemaks. Huvitavate näidetega selgitas ta, et sõnaseadmisoskus ja esinemisjulgus on arendatavad.

Esinemisest jäi kõlama mõte, et julge silmavaade ja hea sõnaseade on pool võitu.

Madis Milling

Pildigalerii: Emakeelenädal 2016 – Riikogu liige Madis Milling kohtumas õpilastega

Neljapäev, 17. märts

Neljapäeval käis meil külas endine emakeeleõpetaja, praegune Star FM saatejuht Allan Roosileht.

Ta rääkis korrektse emakeele tähtsusest, muusika ja raadio mõjust. Samuti kõneles ta raadio kui meediumi rolli muutumisest ajas.

Koolipere tänab teda meeleoluka esinemise eest!

Emakeelenädala üritused on õpilaste seas nii populaarsed, et kooli aula kipub kitsaks jääma.

Allan Roosileht

Pildigalerii: Emakeelenädal 2016 – legendaarne raadiohääl Allan Roosileht kohtumas õpilastega