Tag Archive for: mustamäe

Mustamäe koolide 5. klasside rahvastepalli finaalturniir

Aprillis toimunud  Mustamäe koolide vahelistel 5. klasside rahvastepalli finaalvõistlustel saavutasid meie kooli tüdrukud 2. koha.

TSG koolipere õnnitleb!

Aitäh tüdrukutele võistluslike mängude eest!

Õpetaja Ülle Noodla

rahvastepall

4. klassi poisid võitsid linnaosa rahvastepalliturniiri

7. mail toimus Mustamäe koolide 4. klasside poiste rahvastepalli finaalturniir.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi poisid saavutasid pingelistes mängudes, tubli võitlust ja kindlat mängu näidates, 1. koha!

Kiitus Mustamäe meistritele!

rahvastepall

Mustamäe linnaosa 3. ja 4. klasside kombineeritud teatevõistlused

16. ja 17. aprillil toimusid Arte Gümnaasiumis Mustamäe linnaosa koolidevahelised kombineeritud teatejooksude võistlused, kus osalesid 3. ja 4. klasside õpilased.

Meie kooli käisid esindamas kiired teatejooksjad, kes mõlemates vanuseklassides saavutasid tubli 3. koha!

3. klasside koosseisu kuulusid: Nora Johanson, Iti Amerii Kala, Eva Kosterkova, Fiorella Villan, Isabel Jääts, Kertrud Kask, Anton Ilnitskyi, Gustav Visnapuu, Björn Martsepp, Kaur Kerten Valge, Hendrik Tirman ja Aksel Valter Müürsepp.

4. klasside koosseisu kuulusid: Kairin Esna, Rahel Mikkor, Sofia-Loore Siniorg, Makeia Baird, Liisbeth Ormissons, Carolyn Kanne, Steven Õismaa, Kristofer Aleks Tetsmann, Alex Kaarmäe, Henri Krister Paist, Hannes Jõema ja Jakob Jääts.

Suur kiitus kõikidele õpilastele, kes meie kooli esindamas käisid!

Õpetaja Kristjan Tamme

Esimene koht Mustamäe koolide jutuvõistlusel

Kaja Kultuurikeskuses toimus 5. märtsil Eduard Vildele pühendatud Mustamäe koolide jutuvõistluse lõpetamine ning võitjate tunnustamine.

Jutuvõistluse teema oli sel aastal „Igal maal ise viis, igas kohas ise kombed“.

Meie koolil on õnnestunud pea igal aastal mõni auhind endale napsata. Nii ka sel aastal.

Vilde jutuvõistlus

Vanemas vanuseastmes võitis võistluse (I koht) Maiken Meltsas (11.a) lühijutuga „Väike rahvas”.
Loe Maikeni võidutööd siin

Vanema vanuseastme teise koha sai Saskia Olep (9.a) looga „Kes varastas Balthasar Russowi raudrüü?“.

Õpilasi innustasid kirjutama õpetajad Astrid Rätsep ja Evely Kutsar.

Palju õnne võitjatele ja teravat sulge edaspidiseks!

Fotod: Ade Soon ja Evely Kutsar

 

4. klassi tüdrukud võitsid linnaosa rahvastepalliturniiri

Mustamäe linnaosa koolide 4. klasside tütarlaste rahvastepalli võistluste 1. koht kuulub Tallinna Saksa Gümnaasiumi tüdrukutele!

Kiitus vägevatele võistlejatele!

Esikohad linnaosa suusavõistluselt

Neljapäeval, 8.veebruaril toimus Mustamäe linnaosa koolide 1.-5. ja 6.-7. klasside suusavõistlus.

Distantsi pikkus oli 1,4 km ja võistluspaigaks õpilastele tuttav Nõmme spordikeskus.

Meie kooli esindanud võistlejatest jõudsid poodiumile:

1.-5. klass tüdrukud:
I koht Kerstin Kask
III koht Teele Lõoväli

6.-7. klass tüdrukud:
II koht Helin Kask

1.-5. klass poisid:
I koht Rait Aava
II koht Paul Johan Lepp

6.-7. klass poisid:
I koht Mattias Faster
II koht Rommi Maidla
III koht Andreas Merilind

Suur kiitus kõikidele õpilastele, kes meie kooli esindamas käisid!

Noortekirjanduse mälumäng

8. veebruaril toimus Noortekirjanduse mälumäng NKM juba kümnendat korda.

Esmakordselt viidi samal ajal paralleelvõistlus läbi ka Keskraamatukogus. kuhu kutsuti osalema kõiki 7.–9. klassi õpilasi üle Tallinna. Samaaegselt panid oma teadmised proovile 14 võistkonda nii Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonnas kui ka Kännukuke raamatukogus.

Meie koolist osales mälumängus kaks võistkonda. 9.a klassi võistkond Konnamaffiia koosseisus Saskia Olep, Daria Ruus ja Iiris Rebeka Saffre jäi tasavägises võistluses jagama teist ja kolmandat kohta.

Lisaks neile osales võistlustules meie koolist 8.a klassi võistkond Sportlikud pardikesed koosseisus Emily Goldin ja Liidi Jõemägi.

Noortel tuli mälumänguks läbi lugeda 15 teost, mille põhjal ülesanded koostati. Valikus oli eestikeelne noortekirjandus nii Eesti kui ka välismaa autoritelt ning üks ingliskeelne koomiks.

Võistkondi innustas Evely Kutsar.

Raamatud noortekirjanduse mälumängul 2024:

  • Lille Roomets „Mina ja August”
  • Mann Loper „Inglite linn“
  • Meelis Kraft „Tiuhkamäe”
  • Reeli Reinaus „Rahel, Anders ja ajaaugud“
  • Alice Oseman „Heartstopper“
  • Yoru Sumino „Tahaksin süüa su pankreast“
  • Dana Schwartz „Anatoomia“
  • Rasa Bugavičute-Pēce „Poiss, kes nägi pimeduses“
  • Paolo Bacigalupi „Laevalammutaja“
  • Leigh Bardugo „Vareste kuus“
  • Rick Riordan „Percy Jackson ja välguvaras“
  • Kerstin Gier „Rubiinpunane“
  • Kristi Piiper „Esimene kord“
  • Tuuli Tolmov „Esimene käik“
  • Nikola Huppertz „Kaunis nagu kaheksa“

Meie kooli võistkondade lemmikud ja soovitatud raamatud on: „Poiss, kes nägi pimeduses“, „Rubiinpunane“, „Laevalammutaja“, „Inglite linn“ ja „Percy Jackson ja välguvaras“.

Enamik neist on kooli raamatukogus olemas.

Pildid: Ade Soon ja erakogu

 

Mustamäe kaasaegne viievõistlus 2023

24. mail toimus üle mitme aasta jälle Tallinna Saksa Gümnaasiumis Mustamäe kaasaegne viievõistlus.

Võõrustasime oma koolis õpilasi Tallinna Tehnikagümnaasiumist, Mustamäe Gümnaasiumist, Tallinna 32. Keskkoolist ja Arte Gümnaasiumist. Meie kool korraldab üritust juba 16. korda.

Võistlus toimus teatevõistlusena, kus osalesid kõikide koolide 1., 2., 3. klasside kiired ja nupukad 5-liikmelised võistkonnad. Võisteldi vanuseastmeti igas õppeaines individuaalselt ning kogu viievõistluses võistkondlikult, kus oli võimalik teenida lisapunkte ristsõnade ja sudoku lahendamisega, osaleda viktoriinil ning panna kokku puslet.

Küllakutsutud Mullimeistri esindaja teadusetendus aitas leevendada võistlusjärgset ärevust. Õpilastele tehti imeväel limonaadi ning näidati kuivjää kasutamise trikke.

Meil on suur rõõm esitada Tallinna Saksa Gümnaasiumi tulemusi:

1. klasside eesti keeles – Mia S. 2.koht
2. klasside eesti keeles – Iti Amerii K. 1. koht
3. klasside eesti keeles –  Elise A. 2. koht

1. klasside matemaatikas –  Madli K. 1. koht.
2. klasside matemaatikas – Melissa Õ. 3. koht.
3. klasside matemaatikas –  Jaagup K. 1. koht.

1.  klasside loodusõpetuses –  Fred K. 2. koht
2. klasside loodusõpetuses –  Linda J. 1. koht
3. klasside loodusõpetuses –  Tuule E. 2. koht

1. klasside varias –  Arabel S. 1. koht
2. klasside varias –  Loreth-Liis P. 2. koht
3. klasside varias –  Berit U. 2. koht

Küll on tore, et taas kohtusime ja saime nautida rõõmu koosolemisest. Me ootame teid kõiki järgmisel õppeaastal taas külla!

Vilde loodusteemalise jutuvõistluse võit tuli meie kooli

Kaja Kultuurikeskuses toimus 7. märtsil juba 21. korda aset leidva Eduard Vildele pühendatud Mustamäe koolide jutuvõistluse lõpetamine ning võitjate tunnustamine.

Selle aasta jutuvõistluse teema oli „Loodus on kõikvõimas …“

Tallinna Saksa Gümnaasiumi sõnaseadjatel õnnestus kaheksast välja antud auhinnast kolm endale napsata ning noorema vanuseklassi peaauhind – rändauhind Väike Vilde – jääb aastaks ajaks meie kooli järgmist võistlust ootama.

vilde jutuvõistlusNooremas vanuseastmes võitis võistluse (I koht) Saskia Olep (8.a) lühijutuga „Kumav juurtevõrgustik“.

Noorema vanuseastme eriauhinna sai Oishorjo Prova (7.a) lühijutu „Tähed nagu mälestused — Vihmatilgad nagu pisarad“ eest.

Vanemas vanuseastmes võitis III koha Rait Leppik (11.b) lühijutuga „Suur vana tamm“.

Nooremas vanuseastmes osalesid jutuvõistlusel meie koolist veel Amelia Larionova (5.d), Aksel Püss (5.c) ja Aino-Sofia Aurelia Smolander (8.a).

Vanemas vanuseastmes osalesid jutuvõistlusel meie koolist veel Maiken Meltsas (10.a), Karoliina Tamm (11.b), Sandra Kreim (10.c) ja Helen Roosipuu (10.c).

Õpilasi innustasid kirjutama õpetajad Anu Kušvid, Astrid Rätsep, Ene Tõnnis ja Evely Kutsar.

Suur tänu kõigile, kes osalesid ja oma panuse andsid!

Tekst: Evely Kutsar
Fotod: Ade Soon ja Evely Kutsar

Mustamäe koolide kirjanduslik mälumäng

9. veebruaril toimus Kännukuke raamatukogus traditsiooniline noortekirjanduse mälumäng, milles osales 12 võistkonda Mustamäe koolidest.

Meie koolist osales mälumängus neli võistkonda, kes kõik tasavägise punktisumma kogusid.

Suurima  skoori saavutasid esimest aastat mälumängus osalenud 6.b klassi võistkond koosseisus Mirtel Laitamm, Andreas Merilind ja Heidi Liine Olep ning 8.a klassi „Konnamafiia” võistkond koosseis Saskia Olep, Daria Ruus, Aino-Sofia Aurelia Smolander.

Lisaks neile osalesid võistlustules meie koolist 9.a klassi võistkond „Muretud unetud” Ingrid Kristin Paist, Marika Reinmets ja Iko Ingmar Jõks ning 7.a klassi võistkond „Sportlikud pardikesed” koosseisus Emily Goldin ja Liidi Jõemägi.

Lisaks 15 noorteraamatu läbi lugemisele oli ülesannete lahendamisel kasu loogikast,  silmaringist, pildilugemisoskusest, heast meeskonnatööst ja veidikesest vedamisest. Võistlus oli tempokas ja kõik 12 võistkonda tihedalt üksteise kannul.

Võistkondi innustas Evely Kutsar.

Raamatud noortekirjanduse mälumängul 2023:

  • Anna Gavalda „35 kilo lootust”
  • Lemony Snicket „Ahastav algus. Sari õnnetuid lugusid I”
  • Madeleine L’Engle „Ajalõhe”
  • Jana Maasik „Enne lõppu”
  • John Green „Kilpkonnad alla välja”
  • Koidu V. G. Ferreira „Kui armastus külmutab südame”
  • Julie Buxbaum „Kui sõnadest jääb puudu”
  • Mairi Laurik „Mina olen surm”
  • Teele Rebane „Minu Hongkong”
  • Jean-Claude Mourlevat „Ookeani kutse”
  • Sally Green „Poolpaha”
  • Rory Power „Raxteri tüdrukud”
  • Ketlin Priilinn „Ta ei teinud seda”
  • Jehn Bennett „Tähtedest võlutud”
  • Zoe Sugg „Tüdruk online”

kirjanduslik mälumäng