TSG korvpallinoormehed Tallinna koolinoorte XXXV spordimängude finaalis

23. mail toimub Lilleküla Gümnaasiumis XXXV Tallinna koolinoorte noormeeste korvpalli finaalmäng TSG vs Tallinna Reaalkool.

Kui Tallinna Reaalkooli noormehed läbisid pool- ja finaalturniiri suurte võitude ning mängleva kergusega, siis meie noormeestel tuli tihti pingutada täie raha eest.

Poolfinaalturniiril saavutati kaks kerget võitu Tallinna Tehnikagümnaasiumi (37:18) ja Tallinna 32. Keskkooli (60:26) üle ning tõsisem mäng oli Tõnismäe Reaalkooliga, keda võideti 46:35. Tõeline maiuspala pealtvaatajatele oli aga kohtumine teises ringis Vanalinna Hariduskolleegiumiga. Mõlema poolsete võimalustega mängus võitsid meie poisid teisel lisaajal 37:34 raske võidu. Nagu hiljem turniiri käigus selgus, selgitas see mäng teise kooli, kes finaalis Tallinna Reaalkoolile vastu astub.

Finaalturniirile võeti kaasa väärtuslik võit Vanalinna Hariduskolleegiumi üle. Seal saavutati kaks kerget võitu J. Westholmi Gümnaasiumi (39:15) ja Järveotsa Gümnaasiumi (46:24) üle. Väga raskeks kujunes aga viimane mäng Tallinna 21. Kooliga. Selle mängu kaotuse korral oleksime jäänud „surnud ringiga“ kolmandaks ja finaali poleks pääsenud. Millegipärast on viimastel aastatel just nemad meile palju peavalu valmistanud ja ka aasta tagasi saime oma ainukese kaotuse terve õppeaasta jooksul just nende käest. Ka sellel korral juhtisime veel viimase veerandaja keskel ainult ühe punktiga ja tundus, et ka initsiatiiv mängus oli läinud vastastele. Kuid lõpp hea, kõik hea ning viimase paari minutiga suudeti saavutada 42:35 väärt võit ja koht finaalmängus.