2Care lühifilmide konkurss

2care

Pärast viis kuud väldanud pingelist õpitubade, ideede loomise, stsenaariumite kirjutamise, filmimise ja monteerimise faasi esitasid 28. oktoobril meie kooli õpilased Anette-Heleri Lind, Ann Kaarde (mõlemad 10.a), Mihkel Annus (11.a) ning Anita Kremm (12a) oma lühifilmi 2Care lühifilmide konkursile.

Konkursi eesmärk oli anda erineva tausta ja emakeelega õpilastele koos töötamise kogemus, luues lühikesi (3-4 min) filme noori kõnetavatel üldinimlikel teemadel nagu austus, sõprus, kaastunne, mõistmine jne. Filmikonkursi peateema on hoolivus.

Valminud filmidest valib ekspertkomisjon 15 parimat filmiprogrammi „2Care”, mis esilinastuvad novembris Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestivalil Just Film. Kahe parema filmi võistkondi autasustatakse reisidega maailma tipptasemel lühifilmifestivalidele Viinis ja Tamperes. Kolme parima filmi teostajad saavad harukordse võimaluse osaleda PÖFF-il filmitegijatena!

Õpilasi juhendas kunstiõpetaja Erik Joasaare.