kaasuskonkurss 2017: Marianne Lindpere

Tunnustus Riigikohtu kaasuskonkursil

12. jaanuaril Tartus toimunud Riigikohtu 98. aastapäevale pühendatud kaasuskonkursi tänuaktusel andis Riigikohtu esimees Priit Pikamäe autasud õpilasele, kelle tööd valiti välja 110 konkursile saabunud lahenduse seast.

Riigikohtu kaasuskonkurss pakub 9.–12. klassi õpilastele põneva võimaluse asetada end õigusemõistja rolli ning lahendada kaasusi, mille sarnastega kohtunikud igapäevaselt kokku puutuvad.

Loovtööde kategoorias pälvis žürii tunnustuse Marianne Lindpere 11.a klassist.

„On vähe inimesi, kes oskavad õigusküsimustest rääkida nii, et sõnum tõesti kohale jõuab. See töö (raadiosaade) aga kõnetab, on eluline ja kaasahaarav”, leidis žürii.

Kaasuskonkursi žürii esimehe riigikohtunik Nele Parresti sõnul oli erakordselt häid loovtöid, mida vaadates hakkas pilt iseenesest liikuma või muusika kõrvus helisema. „Konkurss näitas, et ühiskonnas toimuv huvitab noori ning nad tahavad ja suudavad otsida argumenteeritud lahendusi”. Tööde hindamisel pidas žürii kõige olulisemaks, et lahendus lähtuks eelkõige konkursil osaleja õiglustundest ja väärtushinnangutest.

Lisaks Nele Parrestile kuulusid žüriisse õiguskantsleri vanemnõunik Aigi Kivioja, ringkonnakohtu kohtunik Kaupo Paal, vanemprokurör Martin Tuulik, advokaat Indrek Sirk, õpetaja Indrek Riigor, Eesti Päevalehe reporter Otti Eylandt ning Haridus- ja Teadusministeeriumi õigusosakonna juhataja Heddi Lutterus.

Marianne tööga võid tutvuda siin: www.riigikohus.ee/kaasuskonkurss/2017/

Mariannet juhendas õpetaja Ulla Herkel