arhitektuurikonkurss 2023

Koolinoorte arhitektuurikonkursi võitsid TSG noored

Reedel, 12. jaanuaril toimus Vabaduse väljaku tunnelis üleriigilise koolinoorte arhitektuurikonkursi auhinnatseremoonia.

Sel korral tuli õpilastel lahendada arhitektuuriliselt ja ruumilisel Kaarli puiestee lõik Kaarli kirikust Vabaduse väljakuni Tallinnas.

Nii nagu ka varasematel aastatel, olid meie kooli arhitektuuri valikkursuse õpilased väga edukad.

Gümnaasiumi arvestuses jäid 1. ja 2. kohta jagama Brigita Joost (11.c) tööga “Maitsete allee” ning Liisa Korjas (11.a) tööga  “Kirjandusallee”.
3. koha sai Holger Rosenroth (12.b) ja zürii eripreemia Melinda-Johanna Meltsis (10.b).

Lisaks sai Liisa Korjas Tallinna Kesklinna Valitsuse eriauhinna, mille andis üle Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Õpilasi (va. Holger Rosenroth) juhendas valikkursuse juhendaja Erik Joasaare.

Teemaalgatus oli seotud Tallinna linna Rohelise pealinna tiitliga 2023. Konkursi korraldamist korraldas MTÜ Linnalabor ja toetasid Tallinna Kesklinna Valitsus ja Kultuuriministeerium.
Rohkem infot: https://nooredarhitektid.ee/

Näitus õpilaste töödest jääb üles Vabaduse väljaku tunnelisse kuni 28. jaanuarini.

Erik Joasaare, kunsti- ja arhitektuuriõpetaja