3×3 korvpallivõistluse võitsid TSG gümnaasiumi tüdrukud

26. novembril toimusid Jüri Gümnaasiumi võimlas Eesti Koolispordiliidu poolt korraldatud Sportland 3×3 Meistriliiga Festivali mängud korvpallis 8.-9. ja 10.-12. klasside õpilastele.

Meie kooli 8.-9. klasside poiste võistkond saavutas alagrupiturniiril ühe võidu ja kaks kaotust ning edasi ei pääsenud. Esimeses mängus kaotati Tartu M. Reiniku Koolile 2:5 ja seejärel Rapla Kesklinna Koolile 8:10. Ainuke võit saavutati viimases mängus Pärnu Mai Kooli üle tulemusega 5:3.

Võistkond mängis koosseisus: Henry Thor Parve (8.a), Edvard Marius Herter (8.a), Rasmus Suvi (8.b) ja Kaarel Järviste (8.c).

10.-12. klasside neidude võistkond võitis alagrupiturniiril kõik kolm mängu, kuigi mängiti ilma vahetusteta. Alagrupiturniiril alistati Jüri Gümnaasium 8:2, EBS 9:3 ja viimases mängus Iisaku Gümnaasium 8:5. Finaalmängus kohtuti uuesti Jüri Gümnaasiumi neidudega ja taas saavutati võit 8:4.

„Kõige suuremat vastupanu osutas Jüri Gümnaasium, kellega oldi finaalmängus pikka aega viigiseisus 1:1, kuid paari viimase otsustava minutiga suutsime nad siiski alistada lõpuskooriga 8:4.“

Mailian-Elisabeth Matsina

Võidukas gümnaasium neidude võistkonnas mängisid: Liisa Neeme (12.b), Mailian-Elisabeth Matsina (12.c) ja Triinu-Liis Vaikma (11.b).

Kõik arvukamalt oli võistlustel gümnaasiumi noormeeste võistkondi. Kokku oli 27 võistkonda ja mängiti viies alagrupis. Edasi pääsesid alagrupist kaks parimat.

„Alagrupis mängisime koos Nõmme Gümnaasiumi, Viimsi Gümnaasiumi ja Rakvere Reaalgümnaasiumi 2. võistkonnaga. Esimesed kahes mängus Nõmme ja Viimsi Gümnaasiumiga saime kirja 2 kindlat võitu (12:2 ja 11:5). Pall liikus rünnakutel hästi ja söötsime omavahel palli palju ning meeskonnatöö oli suurepärane. Kolmas mäng oli Rakvere Reaalgümnaasiumi 2. võistkonnaga ja see mäng oli alagrupi võidu peale. Mängus olid emotsioonid laes ja me mõlemad tahtsime ja soovisime seda võitu väga. Hea kokkumäng andis meile siiski napi võidu 12:11.

Veerandfinaalis tuli meile vastaseks Vanalinna Hariduskolleegium. Meie halva kokkumängu tõttu lubasime vastased ette, kuid kogusime ennast kiirelt ja suutsime lõpuks ikkagi võita mängu 9:7.

Poolfinaalis mängisime Iisaku Gümnaasiumi 1. võistkonnaga. Vähene puhkus ja keskendumise nappus andsid kaitses tunda ja vastased said lihtsaid kaheseid (3×3 korvpalli kolmesed). Halvad söödud, kerge isetsemine ja pallikaotused ning tuli leppida kaotusega 6:8. Viimane mäng oli kolmandale kohale ja vastaseks jälle Rakvere Reaalgümnaasiumi 2. võistkond, kes soovis seekord kindlasti revanši. Kaalul oli kojuminek medaliga või tühjade kätega. Mäng oli väga tasavägine ja jõuline. Võideldi lauas, pall liikus jälle hästi ja mis kõige tähtsam – saadi ka korve. Rakvere kerge eduseis ei rahuldanud meid ja täpsed visked lähedalt viisid meid lõpuks 9:8 võidule ning tulemuseks igati väärt 3. koht.“

Hendrik Andre Herter

3. koha saavutanud gümnaasiumi noormeeste võistkonnas mängisid: Hendrik Andre Herter (12.a), Carl Erik Klamas (12.c), Karl-Henrik Tiko (10.b) ja Julius Erik Kastein (10.c).

3x3 korvpall