Auhinnad noorte tõlkijate võistluselt

Iga-aastane osalemine tõlkevõistlustel on meie kooli õpilastes äratanud huvi tõlkimise vastu. Sel aastal jäi ära Saksa Kevade raames toimuv traditsiooniline tõlkevõistlus, mille raames õpilased tõlgivad kohapeal sõnaraamatut kasutades saksakeelset ilukirjandust.

Selle asemel osalesid meie õpilased Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni poolt korraldatud tõlkevõistlusel. Võistlusel võisid osaleda õpilased, üliõpilased ja noored kuni 30. eluaastani, kes ei ole varem trükis tõlkeid avaldanud. Saksa keelest laekus 38 tööd. Noored tõlkisid Jan Costin Wagneri proosateksti “An einen anderen Ort”. Tekst oli keerukas, aga ära langes kohapeal tõlkimise ajasurve ja pinge.

Meie kooli õpilased, kes olid tõlkimises silma paistnud ka varem, olid edukad ka Eesti Kirjanike Liidu tõlkevõistlusel.

III koha saavutas Mari Saffre (11.a), ergutusauhinna Mirjam Kärk (10.a).

Saksa-eesti žürii liige Piret Pääsuke kirjutas, et saksa-eesti suunal laekus üllatavalt palju võistlustöid.

Ta lisas: “Teades, kuidas saksa keele õppimine ja ka õppimise võimalus on üldhariduskoolides juba aastaid vähenenud, tuleb kindlasti kiita neid saksa keele õpetajaid, kes on suutnud noortes tekitada huvi selle suure Euroopa kultuurkeele vastu ja innustanud oma õpilasi ka kirjanduse tõlkimisega katsetama.”

Loe lähemalt: Selgusid parimad noored tõlkijad

Õpetaja Küllike Kütt