arheoloogiatund

5.c klassi põnev arheoloogiatund

5.c klassil oli vahva praktiline ajalootund, kus saadi arheoloogiametit katsetada.

Arheoloogiakastid on loonud Tallinna Ülikooli magistrant Rimantas Simkunas oma magistritöö raames.

6. veebruaril oli meil arheoloogia teemaline ajalootund. Kõigepealt rääkisime ja arutasime, mis on arheoloogia ja kes on arheoloog. Kuid peamine oli see, et saime ise olla arheoloogid. Esmalt pidime ennast kasutusjuhendi abil kurssi viima, mis meid ees ootab ning siis saime asuda töö kallale.

Meil olid tunnis arheoloogia kastid, mille sees olid erinevad pinnasekihid. Pidime iga kihi ettevaatlikult lusika abil kõrvale kühveldama ning pintsli abil leitud esemed ettevaatlikult välja pühkima. Pärast panime töölehele kirja, mida leidsime ning kirjeldasime kõik esemed ära.

Leidsime palju erinevaid esemeid. Avastasime looma sarve, mis oli väga suur ja huvitav. Lisaks leidsime veel sea luu, kus küljes olid hambad, alguses leidsime kastist ainult ühe hamba ja pärast luu, kuhu see hammas kuulus.

Leida võis ka keraamikaga seotud esemeid. Leidsime tavalise pruuni lillepoti tüki ja hiljem valge sinisekirju, mis oli väga huvitav. Pinnasekihi alt tuli veel välja vana odaots, mis oli üpris raske. Märkasime, et see oli juba nüriks läinud.

Lisaks avastasime enda kastist ühe huvitava valge läikiva kivi, mida ei suutnud ära tuvastada. Küsisime õpetajalt, kas tema võiks teada, aga temagi ei teadnud, mis see võiks olla. Lubas järgmiseks tunniks välja uurida.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et oli põnev ajalootund, sain proovida arheoloogia tööd ning see tundus väga huvitav.

Kirjutas Ranely Kiisa 5.c klassist

Pildistas: Erik Remma
Juhendas Evely Kutsar