Noortekirjanduse mälumäng NKM

Noortekirjanduse mälumäng

8. veebruaril toimus Noortekirjanduse mälumäng NKM juba kümnendat korda.

Esmakordselt viidi samal ajal paralleelvõistlus läbi ka Keskraamatukogus. kuhu kutsuti osalema kõiki 7.–9. klassi õpilasi üle Tallinna. Samaaegselt panid oma teadmised proovile 14 võistkonda nii Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonnas kui ka Kännukuke raamatukogus.

Meie koolist osales mälumängus kaks võistkonda. 9.a klassi võistkond Konnamaffiia koosseisus Saskia Olep, Daria Ruus ja Iiris Rebeka Saffre jäi tasavägises võistluses jagama teist ja kolmandat kohta.

Lisaks neile osales võistlustules meie koolist 8.a klassi võistkond Sportlikud pardikesed koosseisus Emily Goldin ja Liidi Jõemägi.

Noortel tuli mälumänguks läbi lugeda 15 teost, mille põhjal ülesanded koostati. Valikus oli eestikeelne noortekirjandus nii Eesti kui ka välismaa autoritelt ning üks ingliskeelne koomiks.

Võistkondi innustas Evely Kutsar.

Raamatud noortekirjanduse mälumängul 2024:

• Lille Roomets „Mina ja August”
  • Mann Loper „Inglite linn“
  • Meelis Kraft „Tiuhkamäe”
  • Reeli Reinaus „Rahel, Anders ja ajaaugud“
  • Alice Oseman „Heartstopper“
  • Yoru Sumino „Tahaksin süüa su pankreast“
  • Dana Schwartz „Anatoomia“
  • Rasa Bugavičute-Pēce „Poiss, kes nägi pimeduses“
  • Paolo Bacigalupi „Laevalammutaja“
  • Leigh Bardugo „Vareste kuus“
  • Rick Riordan „Percy Jackson ja välguvaras“
  • Kerstin Gier „Rubiinpunane“
  • Kristi Piiper „Esimene kord“
  • Tuuli Tolmov „Esimene käik“
  • Nikola Huppertz „Kaunis nagu kaheksa“

Meie kooli võistkondade lemmikud ja soovitatud raamatud on: „Poiss, kes nägi pimeduses“, „Rubiinpunane“, „Laevalammutaja“, „Inglite linn“ ja „Percy Jackson ja välguvaras“.

Enamik neist on kooli raamatukogus olemas.

Pildid: Ade Soon ja erakogu