9.a. klass kaasa Toidupanga tegevusele

9.a klass abistas Toidupanka

12. mail aitas 9.a klass kaasa Toidupanga tegevusele, osaledes vabatahtlikena toidukogumispäevadel Mustamäe Prismas ja Sõpruse Rimis.

Kogu organiseerimistöö tegid ära noored ise. Vahetuste vanemad Hedvig ja Beverly moodustasid oma meeskonna, jaotasid tööülesanded ja kandsid hoolt, et toidukogumispäev sujuks tõrgeteta.

Osa õpilasi jagas poodi sisenejatele flaiereid ja rääkisid Toidupanga tegevusest ja kuidas Toidupanga kaudu saab aidata vaesus elavaid perekondi, osad õpilased kogusid korvidesse annetatud toiduained ja osad õpilased jaotasid annetatud toiduained laos kategooriate järgi kastidesse.

Tagasisides tõid noored esile, et Toidupanga abistamine andis neile uue kogemuse. Õpilastel oli võimalik suhelda erinevate inimestega ning hea oli näha, kui palju inimesi on nõus puudust kannatavaid inimesi aitama. Toidupanga põhieesmärgiks ongi ju võitlus vaesuse vastu ja solidaarsus inimeste vahel.

õpetaja Küllike Kütt