Alissa Naaber - Kooliruum 2016

Edukas osalemine arhitektuurikonkursil

1. aprillil toimus Balti Filmi- ja Meediakoolis õpilastele suunatud arhitektuuri ja ruumiharidusliku pilootprojekti Kooliruum’16 lõpetamine, kus kõik osalejad esitlesid oma töid.

Meie kooli 11.c klassi õpilane Alissa Naaber esitles oma Pecha Kutcha ettekannet, mis sai organiseerijate poolt tunnustuse osaliseks eeskujuliku, analüütilise ja väga põhjaliku töö eest. Projektis osalemine oli põnev, intensiivne ja mitmekülge protsess, mis andis õpilastele võimaluse saada aimu oma võimalikest tulevikuvalikutest. Alissa juhendajaks oli kunstiõpetaja Erik Joasaare.

Konkurss „Kooliruum’16” oli uurimuslik ja mänguline loovtööprojekt ning pilootkonkurss, mille käigus õpilased kasutasid erinevaid meetodeid teadusest ja disainist, et uurida, milline on tänane kool. Konkursi lõpuks loodi visioon uuest kooliruumist. Asuti nii teadlase rolli, kelle ülesanne oli välja selgitada koolikeskkonna eripära, kui ka arhitekti rolli, kes töötab välja ruumilise idee.­ Konkursi moto oli – „Uuri nagu teadlane. Märka nagu kunstnik. Mõtle nagu arhitekt“. Loodetavasti jätkub sama projekt ka järgmisel aastal.