EKSL 2018

Gümnaasiumivõistkond võitis EKSL-i meistrivõistlused kergejõustikus

Kolmapäeval, 16. mail, toimusid Rakveres Eesti Koolispordiliidu 2018.a meistrivõistlused kergejõustikus.

Võistlused toimuvad kahes liigas. Meie kooli põhikooli ja gümnaasiumi võistkonnad võistlesid tugevamas ehk I liigas. Võistkondlikku arvestust peetakse eraldi kahes vanuseklassis – gümnaasiumid ning põhikoolid (8.-9.kl. ja 6.-7.kl.). Soosikuteks võib igal aastal pidada mõlemas vanuseklassis korraldajaid ehk Rakvere Reaalgümnaasiumi võistkondi.

Punktiarvestus on natuke keeruline ja lõpliku kokkuvõtte saab teha alles peale teatejooksu, kus hetke võistluse liidrid jooksevad kõik ühes jooksus. Võistkondlikku arvestusse läheb põhikoolil iga võistlusala parim koht + 9 paremuselt teise võistleja tulemust + teatejooks (topeltpunktid). Gümnaasiumite arvestuses on kõik sama va see, et liidetakse 6 paremuselt teise võistleja tulemust.

Gümnaasiumi osas võistles kokku 12 kooli võistkonnad. Meie gümnaasiumi võistkond suutis sel korral Rakvere RG üllatada ja saavutada napp aga magus võit. Meie kogusime 482 ja Rakvere Reaalgümnaasium 480 punkti. Järgnesid Saaremaa ÜG 429 ja Tallinna Reaalkool 405 punktiga.

Gümnaasiumi võistkonnas võistlesid:
12.b Rain Tasane, Henri Einard, Karl Mathias Kirss ja Kevin Krünvald
11.a Mihkel Trees
11.b Eliise-Triin Raun, Lisette Ploomipuu ja Hans Kristian Laur
11.c Kristi Pappel ja Gevin Genro Paas
10.b Otto-Robert Lipp, Ahti Roio ja Mihkel Altosaar
10.c Laura Häling, Carol Kuusman, Sirli Roosve ja Liisa-Marie Lääne
Audenteses õppiv Carina Renne Valdek

Põhikoolide arvestuses võistles esimeses liigas kokku 8 parimat kooli. Meie kooli võistkond ei esinenud meist olenemata põhjustel kõige tugevamas koosseisus ja tänu sellele tuli leppida 7. kohaga. Kuna esiliiga kaks viimast võistkonda langevad juhendi järgi II liigasse, siis järgmisel õppeaastal tuleb meil seda koos Kuressaare Gümnaasiumiga ka teha.

Põhikooli võistkonnas võistlesid:
9.b Sigmar Tennokese
8.a Kerly Kallas, Marju Müürsepp ja Hindrik Õun
8.b Anette Peterson, Mathias Hain, Rauno Järviste, Gregor Hint, Sven Kalling ja Markus Kägu
8.c Kelly Kallas
7.a Kaisa Kaljusto ja Emil-Pert Raun