Auhinnad Sten Roosi muinasjutuvõistluselt

Eesti Lastekirjanduse Keskuses anti laupäeval, 5. juunil 2021 üle Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinnad.

Pika traditsiooniga võistlus toimus juba 29. korda ning sellest võtsid osa 11–15-aastased lapsed üle kogu Eesti. Kokku panid õpilased 43 koolist võistluse tarbeks kirja 182 muinasjuttu.

Võistlusel anti välja mitmeid eriauhindu. Leelo Tungla auhinna pälvis meie kooli 6.c klassist Saskia Olep muinasjutuga „Vanaema ja tema vikerkaarelambad“ ning ajakirja Hea Laps auhinna sai samuti 6.c klassist Daria Ruus loo „Jumalik sõõrik” eest.

Võistlustöid hindas kuueliikmeline žürii, mille koosseisu kuulusid võistluse algataja Ann Roos, lastekirjanduse uurija Krista Kumberg, lastekirjanikud Kätlin Vainola ja Liis Sein, folklorist Risto Järv ning lastekirjanduse spetsialist Ülle Väljataga.

Muinasjutuvõistluse algatasid aastal 1993 Haapsalust pärit Ants ja Ann Roos oma poja Steni mälestuseks.

Õnnitleme noori kirjanikke ja soovime neile vahedat sulge ka edaspidiseks!

Õpilasi innustas kirjutama õpetaja Evely Kutsar.

muinasjutuvõistlus

Leelo Tungla auhinna pälvis Saskia Olep ning ajakirja Hea Laps auhinna Daria Ruus