Meie kooli seinte vahelt saavad õpilased kaasa õilsad eluväärtused

Kas teadsid, et ka Eesti piiridest väljapoole levinud superidee Kallikarudest politseiautodes looja ja elluviija on meie kooli 30. lennu vilistlane Kaur Vahtrik!

Kahjuks juhtub meie koduses Eestis igal aastal lastega umbes 1000 õnnetust. Seda kurba statistikat kuuldes otsustaski tubli Kaur, kes oli juba koolipõlves sotsiaalselt arenenud närviga õilishing, et õrnal lapsehingel hakkab ehk veidigi kergem, kui kohalesõitnud politseinikul on talle ulatada üks mängumõmmik, keda kallistades lapse mure ja valu ehk veidikenegi piseneb.

Kaur VahtrikKuigi tegus noormees oli juba tööl tehasemaastikul ning magistrtitöö nõudis oma aja, leidis ta aega ja tahtmist koguda Hooandja kaudu raha. Tänaseks päevaks on Kallikaru projekt saanud kodanikualgatuse auhinna ning rohkelt meediakajastust nii Eestis kui ka raja taga. Lisaks õnnetusjuhtumitele jagatakse imearmsaid karukesi lastele ka siis, kui politseiauto peab kohale sõitma vägivaldseid peretülisid lahendama – uue leluga tutvumine viib lapse hetkekski eemale täiskasvanute tekitatud ebaadekvaatsest olukorrast.

Kaur on kuulsast Vahtrikute perest, kelle noorim liige Elo lõpetab tänavu meie kooli saksa osakonna. Ka pere vanimad lapsed on lõpetanud saksakeelse osakonna – ehk räägib see nii mõndagi meie vahva kooli kohta, et üks pere on kõik oma neli last just meie kooli otsustanud panna! Tänaseks teeb vanim vend Agu teadust Saksamaal Saarlandi ülikoolis, Ott tudeerib Darmstadti ülikoolis reaalaineid. Loodetavasti teeb ka usin Elo õige valiku elus.

Õpetaja Anu Kušvid