Kunstiteraapia meie koolis

Sel õppeaastal on meie koolis võimalus tegeleda kunstiteraapiaga.

Olen Tallinna Ülikooli kunstiteraapia magistrantuuri tudeng ja olen Tallinna Saksa Gümnaasiumis läbi viimas praktikat septembrist 2018 kuni jaanuarini 2019. Varasemalt olen töötanud kliinilises kontekstis nii laste kui täiskasvanutega. Olen ka ise 2 kooliealise lapse ema.

Kunstiteraapia on eesmärgistatud psühhoteraapia vorm, mis toimib läbi kolmiksuhte: õpilane, kunstitöö ja terapeut. Kunstiteraapia sobib erinevas vanuses inimestele ja eesmärk sõltub õpilase vajadusest. Uurimused on leidnud, et lastel ja nooretel on läbi kunsti lihtsam ja turvalisem väljendada seda, mida teinekord on sõnades raske väljendada. Kunstiteraapia sessiooni jooksul saab õpilane teha erinevaid loovaid harjutusi kasutades mitmeid põnevaid vahendeid. Varasem kokkupuude kunstiga ega joonistamisoskus ei ole vajalik.

Miks see võiks olla kasulik? Harjutused annavad võimaluse õppida iseennast paremini tundma, mis kindlasti aitab kaasa igapäevastes suhetes eakaaslastega. Lisaks annab võimaluse aru saada ja väljendada iseenda hetke seisundit või tunnet. On võimalik arendada keskendumisoskust, sotsiaalseid oskusi ja emotsioonide regulatsiooni. Kunsti ja käelise tegevusega tegelemine aitab maandada päeva jooksul tekkinud stressi ja pingeid, kogeda saavutuselamust. Valmivad tööd saab laps endaga koju võtta.

Oodatud on erinevas vanuses õpilased. Õpilasel ei pea olema juba väljakujunenud probleemi, võib teha ka ennetavalt, et kooliga taaskohanemine oleks sujuvam. Arvestan lapse soovidega ja töötan igati lapse hea enesetunde nimel. Kui Teil on täpsustavaid küsimusi, siis olen valmis neile meeleldi vastama!

loovteraapiaIndividuaalsed seansid toimuvad Tallinna Saksa Gümnaasiumi ruumides eelneval kokkuleppel teisipäeviti kella 13.00 – 15.50 ja kolmapäeviti alates kella 12.00-st.

Aja kokku leppimiseks ja lisaküsimuste korral palun helistage 5288286 või kirjutage kylli.joosep@gmail.com

Külli Joosep