Mika Keränen

“Raamatuid tuleb lugeda, muidu võib rumalaks jääda!”

8. märtsil käis 1.-4. klassi õpilastel külas soome päritolu eesti lastekirjanik Mika Keränen.

Kirjanik elab ja tegutseb Tartus ning valiti selle aasta Tartu linnakirjanikuks. Ka tema raamatute sündmused leiavad aset Tartus, täpsemalt Supilinnas.

Mika Keränen rääkis kohtumisel endast ja oma tegemistest, luges ette katkendeid oma raamatutest ning ajas õpilastega muidu mõnusat juttu. Kirjaniku olulisim sõnum oli see, et raamatuid tasub lugeda, muidu võib rumalaks jääda!

Mika Keränenilt on seni ilmunud 12 teost, nt „Varastatud oranž jalgratas”, „Peidetud hõbedane aardelaegas”, „Vana roosa maja”, „Salapärane lillenoppija”, „Professor Must“ jne. Kõigis neis tegutseb Supilinna laste salaselts Ramps. Kirjaniku kõige värskem raamat „Fantoomrattur“ on pärjatud tiitliga „Hea lasteraamat 2017“.

Kirjanik vastas kõigile küsimustele, mille teemaks olid raamatud, aga ka jalgpalliküsimused said vastuse.

Kohtumise lõpus said kõik soovijad raamatusse autogrammi või teha Mika Keräneniga toreda selfie.

Aitäh põneva kohtumise eest!

Mika Keränen