Lendav klassituba

Raamatusoovitus – saksakeelsed raamatud

Ma soovitaksin Erich Kästneri “Lendav klassituba (Das fiegende Klassenzimmer)”. Kirchbergi internaadi ja selle naabruses asuva reaalkooli õpilased on juba aastaid vaenujalal. Mõlemad pooled mõtlevad välja kõige hullemaid tempe, et vastaseid vihastada. Kui reaalkooli poisid põletavad gümnasistide etteütluste vihikud ja võtavad vangi ka ühe õpilase, võtab asi tõsise pöörde. Erich Kärstner jutustab humoorikalt ja pisut nukrameelselt internaatpoiste seiklustest ja muredest. Raamatu põhjal tehtud edukate filmistsenaariumide hulk näitab, kui ajatu on see aines tänapäevani.

Kooli raamatukogust saab laenutada ka eestikeelse raamatu.

Raul (8.a)

Mina soovitan tüdrukutel lugeda raamatut nimega “Fever“, mille autor on Susanne Fülscher. Raamat räägib noorest tüdrukust Theresast, kes on armunud itaalia popstaari. Theresa kirjutab talle kirglikke kirju ning kuulab ainult tema muusikat. Aina rohkem eemaldub ta oma sõpradest ning muust maailmast. Alles siis, kui ta näeb trükitud autogrammiga kaarte, mis on tema armastuskirjadele vastu saadetud, saab ta aru, et ta oli armunud hoopis soovunelmasse. Õnneks on veel alles Fabian …

Sandra (8.a)

saksakeelsed raamatud