venekeelne

Reedene raamatusoovitus

Esimene tänane raamatusoovitus on: „Прогулки с музой“ („Jalutuskäigud muusaga“). Sellest raamatust võib leida tuntud eesti autorite (L. Koidula, J. Liiv, E. Raud, M. Under, F. Tuglas jne) vene keelde tõlgitud tekste.

Kindlasti on väga põnev lugeda katkendit E. Raua „Sipsikust“, või O.Lutsu „Kevadest“ vene keeles!

(Oleg, 12.b klass)

venekeelne

Mina soovitan raamatut “Harry Potterja tarkade kivi” (“Harry Potter und der Stein der Weisen”), sest Harry Potteri raamatud on alati huvitavad ning kaasahaaravad. Sarja esimeses raamatus saab Harry teada, mis ta minevikus juhtus ning et tal on võluvõimed. Üks mees viib ta endaga kaasa võlukunstikooli, kus Harry leiab endale sõpru ning teda ootavad ees väga õudsed ning huvitavad katsumused.

(Karevi, 8.a klass)

potter

Mina soovitan raamatut „Frostfeuer“. See raamat on kaasahaarav, müstiline. Tegevus toimub Venemaal Peterburi hotellis Aurora, kus Maus, kes näeb välja nagu poiss, tegelikult on tüdruk, satub maagilisse maailma. Teos on kirjutatud põnevalt, ettenägematute pööretega.

(Hildegard, 9.a klass)

Kolmas tänane soovitus on sobilik kõigile spordi- ja jalgpallihuvilistele: Joachim Massaneki raamat „Die Wilden Fussballkerle“.

Raamat räägib jalgpallurist Felixist, kelle klassi tuleb proffijalgpalluri poeg Rocce. Uustulnuk käitub algul ülbelt, kuid Felix püüab teda toetada ning Rocce võetakse Metsikute Jalgpallikuttide meeskonda. Aga ühel päeval ei tulnud Rocce trenni, sest ta isa palus tal liituda teise meeskonnaga …

Ja seda, mis saab edasi tuleb lugeda juba raamatust! Põnevat lugemist!

(Aleksandr, 8.a klass)

fussball