Postitused

Meenutusi võõrkeeltenädalast

võõrkeeltenädal võõrkeeltenädal võõrkeeltenädal

Sõbrapäeva laat

Sõbrapäeva laat

Sõbrapäeva pildigalerii

11.a klassi libauudised

võõrkeelenädal

Võõrkeeltenädala üritus gümnaasiumile

11.b klassi poolt lavastatud pantomiim muinasjutt “Kolm karu” ainetel.

Muinasjutu luges eri keeltes linti terve koolipere.

võõrkeelenädal

Saksa keelediplomite kätteandmine ja lugemisvõistluse võitjate autasustamine

Diskod saksa, vene ja rootsi muusikaga

Saksa keele rahvusvaheliste keeletasemete tunnistused

Võõrkeeltenädala pidulikul aktusel 16. veebruaril anti kätte saksa keele rahvusvaheliste keeletasemete tunnistused (Internationale Vergleichsarbeiten) A1 ja A2 tasemele.

Keeletaseme tunnistused A1 tasemel said 5. a, 5.b ja 5.c klasside õpilased.

Keeletaseme tunnistused A2 tasemel said 7.a ja 8.b ja 8.c klassi õpilased.

Nii A1 keeletaseme kui ka A2 keeletaseme tunnistuse saamiseks pidi õpilased tegema kirjalikud lugemis-ja kuulamistestid ning kirjutama kirja või kirjandi ning sooritama suulise eksami.

Võõrkeeletenädal 2017: saksakeelse lugemisvõistluse võitjad

Selgusid saksakeelse lugemisvõistluse võitjad:

5. klassid
1. koht Anniki Lugenberg (õp. Küllike Kütt)
2. koht Iris Kull (õp. Kaja Reissaar)
3. koht David Nugis (õp. Kaja Reissaar)

6. klassid
1. koht Hanna Ravell (õp. Mari Eerme)
2. koht Elin Makkar (õp. Ly Lukk)
3. koht Meeli Õigus (õp. Katre Merilaid)

Eriauhinnad: Otto Hermann Lukas ja Silja Janu.

Õnnitleme!

saksakeelse lugemisvõistluse võitjad 2017

Võõrkeeltenädal 2017: kohtumine Rootsi Suursaatkonna esindajaga

Võõrkeeltenädala raames toimus neljapäeval, 16.02 kohtumine Rootsi Suursaatkonna info-, pressi- ja kultuurisekretäri Liina Kümnikuga.

Külaline tutvustas 10. ja 11. klasside õpilastele Rootsit ja riigi ajalugu, rääkis Rootsi mainest maailmas, andis ülevaate Eesti ja Rootsi suhetest ning õppimisvõimalustest Rootsis.

Õpitud rootsikeelsed sõnad Hej!/ Tere! ja Tack!/ Tänan! leiavad loodetavasti peatselt kasutust.

Rootsi Suursaatkonna info-, pressi- ja kultuurisekretär Liina Kümnik võõrkeeltenädal

Võõrkeeletenädal 2017: venekeelse ettelugemisvõistluse võitjad

Vene keelt emakeelena kõnelejad:

1. koht Marta Stefania, Polina Zurjari-Ossipova (8.a)
2. koht Ester Nugis (7.a)
3. Alina Tsõmbaljuk, Emily Ellervee (8.a)

Vene keelt võõrkeelena kõnelejad:

1. Mari Saffre (8.a)
2. Roland Mitra (7.a), Hanna Kivihall (8.a)
3. Karl Kreis (8.a)

Palju õnne!

Võitjate autasustamine toimub kolmapäeval, 15. veebruaril 4. tunni ajal saalis.

Keelegala

Reedel, 12. veebruaril võttis võõrkeelte nädala kokku keelegala päev.

Gümnaasiumiklasside võistkondadele toimus aulas saksa-, inglise ja venekeelne “Kuldvillaku” mäng.

Võidukas oli 11.a klassi võistkond koosseisus Anna-Liisa Merilind, Mark Böttner, Laura Kranich, Greta Maltšenko ja Kerly Piirsalu.

Koolibänd “Pahtel” esitas tuntud eesti laule saksa ja inglise keeles.

Vaadati muinasjutu “Punamütsike” saksa-, vene-, inglise- ja rootsikeelset kogu koolipere ühistöös sündinud videot.

Vaata videot siin:  Punamütsike

Külaline Rootsi Suursaatkonnast

Võõrkeelte nädala lõpetas reedel, 12.02  kohtumine Rootsi Suursaatkonna info-, pressi- ja kultuurisekretäri Liina Kümnikuga.

Külaline tutvustas 11. ja 12. klasside õpilastele Rootsit ja riigi ajalugu, rääkis Rootsi mainest maailmas, andis ülevaate Eesti ja Rootsi suhetest ning õppimisvõimalustest Rootsis.

Õpitud rootsikeelsed sõnad Hej!/ Tere! ja Tack!/ Tänan! leiavad loodetavasti peatselt kasutust.

QR mängu tulemused

7. klasside  QR-mängu  võitis võistkond järgmises koosseisus:

Magnus Murumaa
Ott Kaljusto
Riho Sild
Raul Raudsepp

8. klasside QR-mängu võitis võistkond järgmises koosseisus:

Raul Kirs
Gerli Rukis
Kendra Claudia Tamtik
Katrin-Lisa Laius

Venekeelse ettelugemisvõistluse võitjad

Venekeelse ettelugemisvõistluse võitjad on selgunud.

Arvestati eraldi vene keelt emakeelena rääkijaid ja vene keelt võõrkeelena õppijaid. Võistlesid 7. – 8. klasside õpilased.

Vene keel võõrkeelena

1. koht – Mari Saffre ja Karl Kreis (7.a)
2. koht – Pippilotta Lipp (7.a)
3. koht – Brigitta Lees (7.a)

Eriauhind – Laura Helenee Tirkkonen (8.a)

Vene keel emakeelena

1. koht – Polina Zurjari-Ossipova (7.a)
2. koht – Aleksandr Bõstrov (8.a)
3. koht – Emily Ellervee-(7.a) ja Stefany Müür (8.a)

Saksakeelse ettelugemisvõistluse võitjad

Selgunud on saksakeelse ettelugemisvõistluse võitjad.

4. klass
1. koht: Rasmus Maivel (õp. Katre Merilaid)
2. koht: Kaisa Simson (õp. Ly Lukk) ja Otto Hermann Lukas (õp. Küllike Kütt)

5. klass:
1. koht: Evelyn Unt (õp. Katre Merilaid)
2. koht: Elin Makkar (õp. Ly Lukk)
3. koht: Aksel Ojari (õp. Mari Eerme)

6. klass:
1. koht: Leona Tsõmbaljuk (õp. Küllike Kütt)
2. koht: Sissi Margaret Sauter (õp.Küllike Kütt)
3. kont: Roland Markus Mitra (õp. Signe Rosenberg)

Täname ürituse organiseerijaid Cornelia Schlossareki ja Trixi Geromillerit.