teadusfestival 2024

Riiklik preemia ja eripreemia õpilaste teadusfestivalilt

9. ja 10. aprillil toimus Tartus õpilaste teadusfestival ja selle raames õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor.

Oma töid tutvustasid kuus TSG õpilast:

• Kirsi Meriste  “Tarvastu kottsukkade aineliste sukkade kudumine” (juhendaja Vilja Konovalov)
  • Ott Kahar “Märtsiküüditamine läbi vanavanemate silmade” (juhendaja Aileriin Lelov)
  • Mark Anry Kriisa “Energiakriisi kajastamine erinevate Euroopa Liidu liikmesriikide meediaväljaannetes 2022. aasta juunis, juulis ja augustis” (juhendaja Ulla Herkel)
  • Raimond Lige “Elektroonilise muusika minialbumi „Golden Hour“ loomine, produtseerimine ja levitamine” (juhendaja Ene Uibo)
  • Marie Vibeke Must “19. sajandi ilukirjanduse vastuoluliste tegelaskujude isikuomaduste, mõtete ja käitumismustrite võrdlemine piirialase isiksusehäire tunnustega ning teostes esinev üldine suhtumine vaimsesse tervisesse ja selle ravisse” (juhendaja Janne Kristi Jaakson)
  • David Nugis “Oma toidusedelis järsult rämpstoidu minimeerimise mõju füüsilisele ja vaimsele seisundile” (juhendaja Hedda Pihlamägi).

Kirsi pälvis oma tööga riikliku II preemia.

Mark Anry sai Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eriauhinna ning sõidab Šveitsi rahvusvahelisele talentide foorumile (ISTF) 2025 Eestit esindama.

PALJU ÕNNE!

Õpilasi toetasid ja aitasid õpetajad Anu Tuulmets ja Erik Joasaare.

Suur tänu õpilastele ja nende juhendajatele!

Kõik tulemused  leiab Eesti Teadusagentuuri kodulehelt. Uurimistööde kokkuvõtteid saab lugeda konkursi kogumikust.