Võõrkeeltenädal: ruutkoodide viktoriin 6.-8. klassidele

Teisipäeval, 10. märtsil toimus võõrkeelte nädala raames ruutkoodide viktoriin 6.-8. klassidele.

Viktoriin toimus vahetundides teemal “Inglise keelt kõnelevad maad”. Ruutkood (inglise keeles: QR Code – Quick Response Code) on kahemõõtmeline kodeeritud ruutkood, mille sisse saab peita erinevat infot.

Seekord olid koodide sisse ära peidetud 16 erinevat küsimust Ameerika Ühendriikide, Ühendatud Kuningriigi, Austraalia ja Uus-Meremaa kohta. Õpilased pidid ruutkoodidega lehed kooli pealt üles leidma, vastava rakendusega oma telefonis koodid avama ja internetist küsimustele vastused otsima. Vastused tuli lehe peale kirjutada ja koolipäeva lõpus ära anda. Õpilased, kes viktoriinil osalesid, said kindlasti nii mõndagi uut ja põnevat teada.

Õpetaja Margit Tammekänd

ruutkoodide viktoriin