Tore traditsioon

Pühapäeval. 16. detsembril toimus jällegi õpetajate eelkooliealiste laste ja lastelaste jõuluhommik.

Päkapikk Käthlin (liignimega Lindström) pingutas kõvasti, et kõik lapsed üheskoos vahvaid vanaegseid mängusalme nautima panna. Tegemist oli tõesti raske ülesandega, sest piduliste vanuseskaala oli mõnest kuust viieaastaseni. Kui kaunites peoriietes lapsed ka eriti kaasa ei teinud, siis polnud hullu midagi – emmedel ja muidugi eriti vanaemmedel oli rõõmu ja lõbu laialt, kui tuttavaid jõululaule laulda ja rütmipille raputada sai. Uskumatult populaarne atraktsioon oli ka kotttoolidel aulapõrandal “kelgutamine”- see meeldis küll kõigile – eriti seetõttu, et kotilohistajaks oli lapsele tuttav-turvaline täiskasvanud pereliige.

Iga jõulupeo tipphetkeks on loomulikult Jõuluvana saabumine. Kuigi vitsakimp vööl, oli meie selleaastane Jõulutaat eriti heasüdamlik ja kannatlik. Kui tal oma põhitööst kingijagajana vaba aega jääb, valmistub Hansu-nimeline punakuub 12.b klassi võimalikult heade tulemustega lõpetama – hoiame kõik talle pöialt!. Kindlasti jäi ka tema rahule, sest laste põnevil ilmed ja tänulikud patsilöömised olid väga siirad. Vahva elukutse see Jõuluvana oma, sest headust jagada on ju imetore! Peaaegu nagu õpetajakutse!

Seekordne pidu oli suisa ajalooline, kuna see toimus viimast korda just nende seinte vahel. Loodetavasti traditsioon jätkub ka edaspidi ja nii sirguvad pisipõnnidest tulevased TSG õpilased 🙂

Jõulupeo imelised hetked jäädvustas meie kooli vilistlasest profifotograaf Siim Vaikna.

Aitäh korraldajatele!

Anu Kušvid, Iti vanaema

TSG-lastepidu-2018_Siim-Vaikna