TSG IT-õpilased üksteist õpetamas ja KüberPuuringul osalemas

Tallinna Saksa Gümnaasiumi IT õpilaste kogukond on saanud uue hingamise tänu 12. klassi õpilastele Jaanile, Raimondile ja Kevinile. Noormehed on olnud innukad eestvedajad ja visionäärid ning suutnud inspireerida paljusid meie kooli IT-huvilisi õpilasi.

Igal nädalal on poisid IT-huvilised meie kooli 5.-12. klassidest kokku kutsunud, et avada uksed programmeerimise põnevasse maailma. Nad on nooremaid õpilasi samm-sammult HTMLi ja CSSi koodide kirjutamise teel juhendanud ning näidanud, kuidas ise oma kodulehti luua. See ei ole neile mitte ainult praktilisi oskusi õpetanud, vaid innustanud avastama ka oma loovust ja potentsiaali IT valdkonnas.

küberpuuring

KüberPuuringul osales sellel aastal kaks Tallinna Saksa Gümnaasiumi võistkonda

KüberPuuringu küberkaitseteemalist nuputamisvõistlust korraldavad Tallinna Tehnikaülikool, kaitseministeerium koos Euroopa Liidu projektiga “Targalt internetis”.  Projekti on kaasatud kuni 18-aastased arvutihuvilised õpilased. 2023. aastal osales selles 113 kooli üle Eesti.

Tallinna Saksa Gümnaasiumis lahendasid KüberPuuringu eelvooru ülesandeid kõik 7. klassi õpilased ning huvilised 8. ja 12. klassidest. Tulemuspunktide ja huvi põhjal valiti koolist välja KüberPuuringu nutikate võistkkonnad. Sellel aastal oli neid lahingus kaks. Gümnaasiumi poiste võistkonna moodustasid Jaan, Raimond ja Kevin; teises võistkonnas osalesid põhikooli tüdrukud, kuhu kuulusid Liidi, Gerli ja Oishorjo.

küberpuuring 2023

Õpilased said proovida ja katsetada, kuidas erinevate digitaalsete väljakutsetega hakkama saada. Ülesannete lahendamine aitas mõista küberturbe probleeme ja arendas loovat mõtlemist. Tallinna Saksa Gümnaasiumi võistkonnad mahtusid koolituse ülesannete punktisummaga gümnaasiumi poiste arvestuses 30 sekka ja põhikooli tüdrukute arvestuses 5 sekka. Asjaosaliste sõnul oli see hea kogemus, mis aitas rakendada olemasolevaid teadmisi ning õppida töö käigus uusi. Ülesanded olid üsna rasked, mis panid ajud ragisema kuid tänu võistkonna kaaslaste toele ja info otsimisele internetist leiti alati parim lahendus.

Erik Remma, haridustehnoloog