rootsi keele võistlus

Vabariiklik rootsi keele ainevõistlus

9. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis vabariiklik rootsi keele ainevõistlus, kus 11.a õpilased Mihkel Annus, Hanna Maria Laaspere ja Katarina Sieglinde Schultz jagasid 4. kohta Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilastega.

1. koha ja 2. koha sai samuti GAG ning 3. koht läks Vanalinna Hariduskollegiumile. Võisteldi võistkondadena ja kokku osales 25 võistkonda.

Vabariiklikust ainevõistlusest võtsid osa Noarootsi, Tallinna ja Tartu koolid. Selle aasta teemadeks olid Rootsi geograafia, loodus, maakonnad, linnad, vaatamisväärsused ja kuulsad inimesed. Peale võistlust tutvusid osavõtjad Tallinna Ülikooli ja selle õppimisvõimalustega. Seejärel toimus autasustamine ja külaliseks oli rahvamuusik Erik Ask-Upmark Rootsist, kes õpetas rootsi rahvatantse ja -muusikat.

Õpilasi valmistas võistluseks ette õpetaja Kaja Reissaar.