Video: Saksa koolid välismaal

Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier tutvustab välismaal asuvaid  saksa koole.

Vaata videot:

Saksamaa Välismaise Koolihariduse Keskus (die Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) toetab rohkem kui 1200 kooli üle kogu maailma, sealhulgas Saksa koole välismaal, Saksa keelediplomi koole ja niinimetatud Saksa profiilikoole nagu Tallinna Saksa Gümnaasium, kus on võimalik omandada Saksa küpsustunnistus.

TSG-s toimub see saksakeelses osakonnas, kus praegu õpetavad kaheksa saksa õpetajat matemaatikat, saksa keelt, bioloogiat, ajalugu ja füüsikat. Väljaspool saksakeelset osakonda õpetavad saksa keelt suurema tundide arvuga saksa ja eesti kolleegid, nii et õpilased saavad koolist lahkuda kas Saksa I või II astme keelediplomiga. Viimane tõendab keeletaset, mis võimaldab õppida Saksamaa ülikoolides. Igal aastal on hea õppeedukusega õpilastel võimalus kandideerida ihaldusväärsele Saksa Akadeemilise Vahetusteenistuse või Saksa rahva õppefondi stipendiumile ja saada seega rahalist toetust Saksamaal õppimiseks.

Selleks, et tööd välismaa koolides, mida Saksamaa personaliga ja rahaliselt toetab, tunnustada ja laiale avalikkusele kättesaadavaks teha, tegi Saksamaa Välismaise Koolihariduse keskus (ZfA) imagofilmi, mis kujutab elavalt õppimist saksa koolides välismaal. Saksamaa Liitvabariigi president Frank Walter Steinmeier toonitab seejuures, et kõik need koolitüübid annavad edasi midagi „kaasaegsest Saksamaast ja kindlasti ka väärtustest, mille järgi me elame ja mida hoiame, (näiteks) tolerantsus ja mitmekesisus“.

Tõlkis: Margit Tammekänd