Anneliis Viilukas

Anneliis Viilukas tegi tublid sõidud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel

Rumeenias Cheile Gradisteis toimusid jaanuari viimastel päevadel noorte ja juunioride laskesuusatamise maailmameistrivõistlused. Eesti koondisse ridades pääses starti ka 10.b klassi õpilane Anneliis Viilukas.

29. jaanuaril toimunud neidude 6 km sprindidistantsi võitis maailmameistritiitli norralanna Emilie Aagheim Kalkenberg ajaga 18.17,7 (0+1). Ainukese eestlasena stardis olnud Anneliis Viilukas lõpetas sõidu ajaga 20.04 (1+1). Kaotust maailmameistrile kogunes ühe enam trahviringi juures 1.46,3 ja tasuks tubli 21. koht.

31. jaanuaril toimunud 7,5 km jälitussõidu võitis kuuendana startinud Arina Pantova ajaga 27.15,2 (1+0+0+0). Sprindi tulemuste põhjal 21. positsioonilt rajale pääsenud Anneliis Viilukas jõudis finišisse kahekümnendana ajaga 31.20,3. Eksimusi tiirudes kogunes kokku kuus (1+2+0+3).

Alles esimest aastat noorteklassis võistelnud Anneliis jäi oma sprindivõistlusega rahule – nii sõidukiirus kui ka laskmine olid heal tasemel. Samuti oli Anneliis rahul sellega, et ta suutis jälitussõidus tõusta ühe koha võrra ettepoole, kuid ei jäänud rahule viimase püstitiiruga, kus jäid üles kolm märki. Anneliis tunnistab, et tal tuleb veel palju vaeva näha laskmisega ja loodab, et järgmisel aastal avaneb tal uus võimalus osaleda noorte maailmameistrivõistlustel ning saavutada veel paremaid kohti.

Edu talle!

Anneliis Viilukas