Anneliis Viilukas

Anneliis Viilukas tegi tublid sõidud juunioride laskesuusatamise EM võistlustel

Sloveenias Pokljukas toimusid 17.-20. märtsini juunioride Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises.

Juunioride vanuseklass oli sel aastal sünniaastaks 1995/96, kuid võistelda võisid ka nooremad. Parimad selgitati välja individuaaldistantsil, sprindis ja jälitussõidus.

Eesti koondise ridades pääses starti ka meie kooli 10.b klassi õpilane Anneliis Viilukas. Oma sünniaastaga oli ta üks noorimatest võistlejatest ja nendel võistlustel saab ta võistelda veel ka järgnevad 3 aastat.

17. märtsil toimunud 12,5 km individuaal distantsile startis kokku 80 võistlejat ja Anneliis saavutas 5. trahviminutiga (1+2+1+1) kokkuvõttes 38. koha.

19. märtsil toimunud 7,5 km sprindivõistlusel startis 79 võistlejat ja Anneliis lõpetas võistluse 3 trahviringi (2+1) ja 42. kohaga.

20. märtsil toimunud 10 km jälitussõitu pääsesid sprindivõistluse 60 parimat neidu ja nii pääses Anneliis võistlusrajale 42. võistlejana. Ka seekord ei pääsenud Anneliis ilma trahviringideta ning neid kogunes talle 4 lasketiiru peale kokku 6 (2+2+2+0). Vaatamata sellele õnnestus Anneliisil tubli sõiduga tõusta 33. kohale.

Anneliisi enda kommentaarid võistlussõitudest:

„Jäin oma võistlustega rahule. Kõige parem sõidutunne oli esimesel päeval, kus oli ka kõige pikem distants – 12,5 km. Head meelt valmistas ka see, et suutsin jälitussõidus tõusta 9 koha võrra ning viimases tiirus 0 lasta, sest tihti olen just viimase tiiruga suutnud kõik ära rikkuda. Olen rahul, et kõigil kolmel võistlusel olin eestlastest paremuselt teine.“

Võistluste tulemusi näeb siit: