Kirjandusklassikat nautimas

Vaevalt on koroonapiirangud leevenenud, kui 11.c ja 10.c veetsid 3. juuni õhtu juba teatrisaalis, nautides meie kirjandusklassikat, nimelt August Kitzbergi “Kauka jumalat”.

VAT teater on esmakordselt 1912. aastal lavale toodud näidendi lavastanud tänapäevases võtmes – on nii tossu, pauku kui ka beatboxi. Etendus pani meid mõtlema selle üle, et kas me mitte liiga ei tähtsusta raha ja kõike materiaalset, jättes tihti unarusse lähedussuhted oma kõige kallimatega… Klassika sellepärast ongi klassika, et püstitab probleeme, mis on aktuaalsed igal ajastul.

Pärast marulist aplausi ja näitlejate mitmekordset tagasikutsumist saalist väljudes leidsime kõik, et oli suurepärane teatrielamus. Vestlusring jätkus veel õueski ja ka kaasas olnud 7.c klassi õpilane kui ka 11.c klassi aktiivsed emad jäid väga rahule. 11.c klassis vahetusõpilasena tudeeriv Paraguay noormees Hugo, kes eestikeelset dialoogi ei mõistnud, imetles meie näitlejate hollivuudilikku kõrgtaset.

Soovitame seda etendust kõigile.

Õpetaja Anu Kušvid