3x3 korvpall 2017

Eesti Koolispordiliidu 3×3 korvpalli meistriliiga ja Tallinna tsooniturniir

18. septembril korraldas EKSL 3×3 korvpalli 4.-5. ja 6.-7. klasside Tallinna tsooniturniiri ja 8.-9. ja 10.-12. klasside meistriliiga finaalvõistlused Kalevi spordihallis. Meie koolist osales kokku 7 võistkonda – 2 tütarlaste ja 5 poeglaste võistkonda.

Tallnna tsooniturniiriil osales 4.-5.klasside arvestuses meie koolist kaks võistkonda.

I võistkond võitis oma alagrupi alistades Järveotsa Gümnaasiumi I võistkonna 6:1 ja nende II võistkonna 2:1 ning Pirita Majandusgümnaasiumi 8:1. II võistkond võitis Tallinna Ühisgümnaasiumi 6:2 ja Merivälja Põhikooli 6:4, kuid kaotas esikoha mängus Tallinna Reaalkoolile 3:7 ning saavutas teise koha. Poolfinaalis võitis meie I võistkond Tallinna Ühisgümnaasiumi 10:8 kuid kaotas esikoha mängus samuti Tallinna Reaalkoolile 5:6, kuid pääses finaalturniirile, mis toimub märtsis Raplas. Meie II võistkond lõpetas turniiri 5. kohaga. Kõik poisid olid võistluste korraldusega ja oma mängudega rahul, sest saadi juurde palju kogemusi.

I võistkond mängis koosseisus: Cristofer Kalkun (5.a), Andre Treumann (5.a), Indrek Kalbus (5.d) ja Holger Vatter (5.d).
II võistkond mängis koosseisus: Rasmus Richard Allmägi (5.a), Rasmus Vainomäe (5.a), Jan-Erik Joost (5.a) ja Maarjo Vaikna (4.a).

Tallinna tsooniturniiril 6.-7. klasside poeglaste võistlustel osalesid meie koolist ainult kuuendate klasside poisid ja seetõttu oli ka raske loota edasipääsu. Lisaks ei osalenud üks meie tugevamaid poisse haiguse tõttu. Alagrupis tuli kaotused vastu võtta Nõmme Põhikoolilt 6:13 ja Südalinna II võistkonnalt 5:8. Poisid mängisid võitluslikult nii rünnakul kui kaitses, aga vanematele poistele veel vastu ei saadud.

Võistkond mängis koosseisus: Rasmus Suvi (6.a), Edvard Marius Herter (6.b), Mark Nurmsalu (6.b) ja Kaarel Järviste (6.c).

Eesti Koolispordiliidu meistriliiga meistrivõistlustel osales meie koolist kokku 4 võistkonda ja siit tuli meeldiva üllatusena ka I koht.

EKSL-i meistrivõistlustel lubab juhend osaleda oma vana kooli eest ka Audenteses õppivatel koolinoortel ja tänu sellele lootsime, et kaasa saavad mängida ka eelmisel õppeaastal meie koolis õppinud Anete Elisabeth Adler ja Triinu Ojala. Kahjuks ei saanud nad aga sealt selleks luba. Kuna haigus viis veel ühe meie neiu võistkonnast välja, siis tuli võit natuke ootamatult. Alagrupi turniiril võitsid meie neiud Rapla Ühisgümnaasiumi neide 10:4 ja Vaida Põhikooli II võistkonda 8:0. Poolfinaalis alistati Arte Gümnaasium 7:4 ning finaalis Laiuse Põhikool 6:1.

Võistkond mängis koosseisus: Triinu-Liis Vaikma (9.c), Marie Anette Sepp (8.c), Cristyn Lilienthal (8.c) ja Kelly Kallas (8.c).

Ka 10.-12.klasside neidude meistrivõistlustel ei jäänud medal neidudest kaugele.

„Tänu kohtunikele ja meie endi emotsionaalsusele läksid mõningad tähtsad olukorrad aia taha. Kahjuks juba öeldakse, et õnnetus ei hüüa tulles ning teises mängus sai vigastada üks meie mängijatest (Maris). Viimased kaks vastast olid üsna tugevad ning pidime hakkama saama kolmekesi. Mängisime sellise koosseisuga esimest korda ning kokkumäng oli üllatavalt positiivne. Vaatamata kõigele saavutasime tubli neljanda koha.“
Mooni Suvi

Võistkond mängis koosseisus: Eliis Mäetalu (12.a), Mooni Suvi (12.b), Maris Kiel (11.a) ja Liisa Neeme (10.c).

Noormeeste 10.-12. klasside võistluste tase oli väga kõrge ja selle turniiri finaalis kohtusid Tallinna Reaalkooli I ja II võistkond, kellele kaotasid meie võistkonnad alagrupiturniiril.

„Mängisime ühes alagrupis koos Rapla Ühisgümnaasiumi, Tallinna Reaalkooli I võistkonna ja Õismäe Vene Lütseumiga. Esimeses mängus Rapla Ühisgümnaasiumiga saime kirja kaotuse 4:12. Mäng oli meie poolt pigem ümmargune ja visked sisse ei kukkunud. Lisaks tegi meile kurja vastaste pikem ja jõulisem mängija, visates korvi alt lihtsaid punkte. Teises kohtumises Reaalkooli I võistkonna vastu näitasime juba hoopis paremat mängu, kuid vaatamata sellele tuli vastu võtta kaotus 5:7. Kaugvisked kukkusid sisse nii Paasil kui Einardil ning ka kaitses saime ka ilusasti hakkama. Paraku oli siiski Reaalkoolil viskeprotsent parem, mistõttu ka kaotasime. Kolmandas mängus ootas meid Õismäe Vene Lütseum, kus saime kirja oma esimese võidu. Saime kiiresti edu sisse tänu Teesalu jõulisele tegevusele korvi all ja Clamase läbiminekutele. Õnneks kukkusid selles mängus ka visked sisse. See mäng oli juba korvpalli moodi – teravuste tekitamine ja väljasöödud.“
Henri Einard

II võistkond mängis korralikud mängud. Kaotused tuli vastu võtta Tallinna Reaalkooli II võistkonnalt 4:8 ja Vanalinna Hariduskolleegiumilt 6:9.

„Kaotuse põhjus oli see, et lasime vastastel liiga palju visata. Koostöö oli kohati väga hea – tehti katteid, oli läbimurdeid ja ilusaid lõikeid korvi alla.“
Hendrik Andre Herter

I võistkond mängis koosseisus: Henri Einard (12.b), Lauri Teesalu (12.b), Gevin Genro Paas (11.c) ja Carl Erik Klamas (10.c)

II võistkond mängis koosseisus: Kevin Krünvald (12.b), Hendrik Andre Herter (11.a), Ats Tölp (11.b) ja Markus Liias (11.c)