Esikoht Baltimaade saksa keele olümpiaadil 2023

Mark TjurlikÕpilased, kes tulid üleriigilisel saksa keele olümpiaadil 1.-5. kohale, said oma oskusi näidata Baltimaade saksa keele olümpiaadil, mis toimus 11.-13. mail 2023 Riias. Seal võistlesid nad erinevates kategooriates 10 osavõtjaga Lätist ja Leedust.

Pärast pidulikku tervitust Riia Saksa Saatkonnas esitlesid õpilased oma projekti, kus nad pidid oma huvialasid tutvustama, seostades neid oma elukohaga. Teisel päeval olid võistlusprogrammis teksti kirjutamine ja rahvusvaheline projektitöö.

Loomulikult oli ka piisavalt vaba aega, sest siis said Baltimaade saksa keele õppijad koos Riiaga tutvuda ja ühise õhtusöögi ajal mõtteid vahetada.

Lõpuks tuli üldvõitjaks Mark Tjurlik 11.a klassist, kes kogus kolme ülesande peale kõige rohkem punkte. Juulikuus on tal võimalus Rostocki ja Lüneburgi ülikoole lähemalt tundma õppida.

Soovime talle selle väga hea tulemuse puhul õnne!

Tekst ja fotod: Alexander Voss
Tõlge: Margit Tammekänd