Marten Saarlas

Kasulik sõnum vilistlaselt

14. veebruaril käis 12.c ja 8.c klassi õpilastega kohtumas 2014. aastal meie kooli lõpetanud Marten Saarlas.

Kooliajal laiselnud ja seanahka vedanud noormees sai alles turvalisest koolikeskkonnast lõputunnistusega väljununa aru, et ülimadalate eksamitulemustega ei ole suurt midagi peale hakata.

Kuna noormees oli gümnaasiumiaastatel väljapaistev jalgpallur, siis ootas ta pikisilmi, et mõni välismaa klubi ta ära ostaks. Selgus, et nii lihtne see polegi…

Tõeline oma kutsumuse äratundmine tuli kaitseväes ja tänaseks õpib Marten meditsiinipataljoni töötajaks – väljaõppesse kuulusid praktikad nii kiirabis kui ka teooriaõpe.

Oma matemaatikaõpetajalt tuli tuli Marten vabandust paluma, et kooli vaid 13-punktilise eksamitulemusega lõpetas ja kahetseb siiani, et koolitundides vähe käis ja õpetajaid ei kuulanud. Nüüd on tal aumehena ette näidata 91-punktiline matemaatikaeksami tulemus, aga oi-oi kui palju aega, närvirakke ja raha kursuste näol see kõik kulutas. Siit ka tähtsaim sõnum tänastele koolilastele. ÕPPIGE KOOLIS HOOLEGA JA VÕTKE MAKSIMUM KÕIGEST, MIDA MEIE KOOLI SUPERÕPETAJAD TEILE ÕPETAVAD!

Aitäh, Marten Saarlas, oma lugu jagamast, TSG koolipere hoiab Sulle pöialt!

Õpetaja Anu Kušvid