Ruumiuurijad 2017

Konkurss “Ruumiuurijad 2017”

17. mail toimus pilootprojekti “Ruumiuurijad 2017” auhinnatseremoonia ja ühine ekskursioon EKA õpilasakadeemia liikmetega.

“Ruumiuurijad 2017” oli üleriigiline arhitektuuriteemaline loovtöö konkurss, kuhu olid oodatud osalema 7.–12. klassi õpilased, kes tunnevad huvi neid ümbritseva ruumilise keskkonna vastu.

Koos mitme tunnustatud arhitektuuriteadlase, arhitekti ja programmi eestvedajaga käidi tutvumas EKA arhitektuuriteaduskonda Pikal tänaval, Arhitektuurimuuseumit, unikaalset Linnahalli ning Kultuurikatelt. Eriti vaimustava mulje jätsid Linnahall, selle ehituse eellugu, arhitekt Raine Karbi ideed ja hoone tulevikuplaanid. Kolmetunnine üritus lõppes Kultuurikatlas Arhitektuurikeskuse ruumides, kus tunnustati ja autasustati osavõtjaid.

Meie koolist osales konkursil 11.b klassi õpilane Lisette Voecks fotoprojektiga “Sekundaarne vaatenurk”. Tunnustatud žürii, mis koosnes Eesti Arhitektide Liidu liikmetest eesotsas esinaise Katrin Kooviga, tõid Lisette töö puhul välja suurepärase teostuse ja põneva idee, millega uurida igapäevast ruumi uue pilguga.

Lisettet juhendas kunstiõpetaja Erik Joasaare.

Loe lisaks: Lõppes Ruumiuurijate konkurss