Christoph Eichhorn

Suursaadiku tervitus

Kallid õpilased, lapsevanemad ja külalised!

Mul on hea meel, et te tunnete huvi saksa keele vastu ja olete otsustanud Tallinna Saksa Gümnaasiumi kasuks.

See kool pakub ainsa koolina Baltimaades võimalust omandada lisaks Eesti riigitunnistusele ka Saksamaal tunnustatud lõputunnistus. Lisaks kuulub TSG parimate koolide hulka Eestis. Seepärast võib õpilasena õigustatult selle üle uhkust tunda, kui olete kooli vastu võetud ja hiljem hariduse omandanud, mis võimaldab teil õppida ka Saksamaa kõrgkoolides.

Teise keele õppimine on isiklikus elus väga tähtis otsus. Võõrkeele valdamine avab ukse maailma, annab ettekujutuse teisest kultuurist, suurendab võimalusi oma elu loominguliselt kujundada ning leida huvitav töökoht. Keeled ja meie kultuuriline rikkus on Euroopa suurim aare.

Kõikidel nendel põhjustel on hea õppida võõrkeelena ka saksa keelt. Kool saab selleks ainult aluspõhja pakkuda. Nõnda peaksite te koos oma vanematega mõtlema õpilasvahetuse või keelereisi raames Saksamaale mineku peale. Minu jaoks olid need välisreisid mu kooliaja imeline ning edasist elukäiku kujundav elamus.

Ma loodan, et te saate seda kõike varsti ise kogeda. Soovin Teile palju rõõmu ja edu Tallinna Saksa Gümnaasiumis!

Teie

Christoph Eichhorn