Koolinoorte arhitektuurikonkurss “Minu unistuste katusemaastik”

2020. aasta alguses toimus kuues üle-eestiline koolinoorte arhitektuurikonkurss. Seekord oli teemaks Linnahalli katusele uue funktsiooni ja lahenduse leidmine.

Pidulik finaal toimus 23. augustil  Tammsaare pargis, kus tänati osalenuid ja kuulutati välja parimad võistlustööd.

Juba teist aastat järjest olid meie kooli arhitektuuri valikkursuse õpilased konkursil väga edukad.

Gümnaasiumi arvestuses said auhinnalise 2. koha ja Põhja-Tallinna valitsuse eripreemia töö nimega “Konteiner”, mille autoriteks 10.b klassi õpilased Grete-Liis Elmik, Hanna Grethel Polli ja Miriam Plaamus. 3. koha sai võistlustöö “Grease”, mille autoriks oli 11.c klassi õpilane Johanna Schilf ja zürii poolt äramärgitud töö “Igaühe rõõmuks”, mille autoriks 11.c klassi õpilane Merilin Kruberg. Õpilasi juhendas arhitektuuri valikkursuse õpetaja Erik Joasaare.

Koolinoorte arhitektuurikonkursi parimate töödega saab tutvuda näitustel kahes kohas: 14.–28. augustini Tammsaare pargis ning 25.–30. augustini Põhja pst trammipeatuse taga. Lisaks auhinnatud töödele, tuleb kõikide arhitekuuri valikkursuse õpilaste tööde näitus üles ka meie kooliruumis.

Pildid auhinnatseremooniast

arhitektuurikonkurss2 020v

Foto: Ilja Matusihis (pealinn.ee)